RTÜK, Spotify'a 72 saat süre verdi

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 5B
Spotify internetten yayın lisansı için RTÜK'e başvurmadı. RTÜK, Spotify'a 72 saat süre verdi. Sürenin sonunda da başvuru yapılmamış olursa Spotify'ın Türkiye'den engellenmesi söz konusu olacak.

O narsist haliyle bana uzun birisini çok anımsatıyor kendisi. Böylelerine görüşü ne olursa olsun fazla yetki vermemek lazım. Mütevazı insanlar iyidir.

Ehi7vjNWsAIkjth.jpg

Siyasiler sanıyor ki, yasa koyulduğu zaman tüm firmalar uymak zorunda gibi düşünüyorlar.

Oysa dünyanın gelişmesi için Türkiye'ye ihtiyacı yok fakat Türkiye'nin gelişmek için dünyaya ihtiyacı var.

Söz bana ait değil fakat nokta atışı...

Türkiye'yi çok önemsiyorlar. Ama bilmiyorlar ki Türkiye onların umurlarında bile değil. Olan yine bize oluyor.

Engellensin abi. Türkiye üzerinden milyonlarca lira kazanıp bir temsilci atamıyorsa varsın engellensin. Sadece Türkiye üzerinde binlerce belki yüzbinlerce abonesi var. Her ay düzenli abonelik ücreti ödüyoruz. Bir sanatçı şarkı çıkartıyor, şarkıyı listeliyorlar ve dinlenmeye başlıyor. Sonuç olarak kim kazanıyor? Spotify ve sanatçılar. Temsilci atamazlarsa kendi topuklarına sıkmış olurlar.

Bu ciddi kazançların yanında bir temsilci atamazlarsa hiç üzülmeden iptal ederim aboneliğimi. Zaten uzun zamandır Apple Music'e geçmeyi düşünüyordum :)

Engellensin abi. Türkiye üzerinden milyonlarca lira kazanıp bir temsilci atamıyorsa varsın engellensin. Sadece Türkiye üzerinde binlerce belki yüzbinlerce abonesi var. Her ay düzenli abonelik ücreti ödüyoruz. Bir sanatçı şarkı çıkartıyor, şarkıyı listeliyorlar ve dinlenmeye başlıyor. Sonuç olarak kim kazanıyor? Spotify ve sanatçılar. Temsilci atamazlarsa kendi topuklarına sıkmış olurlar.

Bu ciddi kazançların yanında bir temsilci atamazlarsa hiç üzülmeden iptal ederim aboneliğimi. Zaten uzun zamandır Apple Music'e geçmeyi düşünüyordum :)
Zaten adamlar oduyor %18 KDV devlet sadece bunu istedigi kisiye istedigi zaman sansur atabilmek icin istiyor.

Zaten adamlar ödüyor %18 KDV devlet sadece bunu istediği kişiye istediği zaman sansür atabilmek için istiyor.
Ben ödemiyorlar demiyorum. Bu kadar ciddi para kazandıkları bir ülkenin talebine karşılık vermemeleri sorun. Sence isteseler şu an sansür atamazlar mı? Malum yönetim istediği zaman istediğini yapabiliyor ve kimse de bir şey diyemiyor maalesef.

İsteseler şu an da istedikleri şarkıya sansür atar, istedikleri şarkıyı kaldırtırlar. Bu temsilci atamalarının amacı sadece sansür değil.

Ben ödemiyorlar demiyorum. Bu kadar ciddi para kazandıkları bir ülkenin talebine karşılık vermemeleri sorun. Sence isteseler şu an sansür atamazlar mı? Malum yönetim istediği zaman istediğini yapabiliyor ve kimse de bir şey diyemiyor maalesef.

İsteseler şu an da istedikleri şarkıya sansür atar, istedikleri şarkıyı kaldırtırlar. Bu temsilci atamalarının amacı sadece sansür değil.
Bakalim neler olacak gorecegiz.

Geri
Yukarı