RTX 2000 beklemeden GTX 1080 almak mantıklı mıydı?

Bundan 3 ay önce 3000TL fiyatına GTX 1080 almıştım. Fakat yeni çıkan 2000 serisi ekran kartlarının performansını görünce üzülmedim değil. Sizce GTX 1080 alarak iyi mi yaptım?

Eki Görüntüle 324990
Eğer profesyonel amaçla kullanılmayacaksa, ikisi arasında hatta 1070ti ve 1080 arasında bile herhangi bir fark görebileceğini sanmıyorum. Nasıl dersen; atıyorum 2000 serisi 200 FPS verir, 1080 150 FPS verir ama alacağın zevk ve oyun deneyiminde gözle görülür bir fark yaşamazsın. Fiyatlardan bahsetmeme gerek bile yok herhalde.
Not: 1050ti ve 1080ti tecrübelerimden bu sonucu çıkardım, sadece şahsi görüşüm.

Bana soracak olursanız pişman olacağınız bir durum yok. Henüz performans olarak hiç bir şey görmedik. Oyunlar konusunda ne kadar fark olur bilinmez. Fakat o kadar ahım şahım bir fark olacağını sanmıyorum açıkcası. Şu ana kadar gördüğüm tek şey nVidia'nın yeni Ray Tracking. Bunun dışında herhangi bir bencmark vs görmedik. Elinizdeki kart sizi uzun süre idare edecektir ha nolur en fazla bu yeni aydınlatma özelliğinden mahrum kalırsınız.

3 ay demişim pardon, 4 ay önce Vatan'da kdv indirimi vardı 3000TL ye kadar düşmüştü. Oradan almıştım.
Güzel indirimler denk getirip alanlar oldu. Bende GTX 1050 ti almıştım 646 TL'ye vatandan. Gayet memnunum açıkçası. Youtube üzerinden en basitinden Battlefield 5 alfa testlerine baktım. Ultra ayarlarda 45-55 FPS veriyor. Yeni kartlar tanıtıldıktan sonra görünce bunu dedim bir iki sene daha ultrada götürür varsın ray tracking olmasın. Özellikle dolar ve ekonomi bu haldeyken gereksiz pahalı. Şu an için sadece şunu diyebilirim ki şu fiyatların karşılığı gerçekten yeni kartlara değmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı