RTX 2060 2K çözünürlük için iş görür mü?

2060 ekran kartlı sistemime 2K monitör almak istiyorum ama yeterli olur mu emin değilim. Uzun bir süre yeni parça vesaire alamayacağım. Sizce 5 sene boyunca 2K için yeterli olur mu?
CP77, AC Mitoloji serisi, R6:S gibi oyunları 2060 ile 3 sene 2k'da oynadım. Gayet yeterli.

1080p monitör daha iyi olur. Film izlerken DSR açarak 4K çözünürlüğe getirebilirsin. Oyun olarak unreal engine 5 oyunları çıkacak artık. Bunları 1080p bile ultra oynatmaz RTX 2060.

1080p monitör daha iyi olur. Film izlerken DSR açarak 4K çözünürlüğe getirebilirsin. Oyun olarak Unreal Engine 5 oyunları çıkacak artık. Bunları 1080p bile Ultra oynatmaz RTX 2060.

Monitör 2K olmadıktan sonra çok bir şey ifade etmiyor ya. Zaten şu anda da 4K izliyorum videoları ama sonuçta 1080p görüyorum monitörden. Oyun konusunda da 2K monitörde 1080p oynarım diyordum ama @kino iyi olmayacağını söyledi. Sanırım 1080p almaya karar verdim.

Cp77 daha bugün bitirdim. Fps değerleri 2k için nasıldı? Güzel bir karşılaştırma olur şu an.
2k'da DLSS kalite seçili ve RTX kapalıyken geriye kalan ayarları dengeli olarak ayarladım. Aksiyon dolu sahnelerde 60 FPS'in altına inmedi. Etrafta koşuştururken veya araç sürerken 90 FPS civarlarındaydı.

Monitör 2K olmadıktan sonra çok bir şey ifade etmiyor ya. Zaten şu anda da 4K izliyorum videoları ama sonuçta 1080p görüyorum monitörden. Oyun konusunda da 2K monitörde 1080p oynarım diyordum ama @kino iyi olmayacağını söyledi. Sanırım 1080p almaya karar verdim.

5 sene sonrasından bahsediyorsun, ben şimdi 2K alayım 1-2 sene takılır zaten kartı yükseltirim desen eyvallah. UE5 gibi oyun motorları kapıdayken 6 GB VRAM ile RTX 2060'e güvenilmez maalesef. Bir GTA VI çıksa Titanik gibi batacak kart DLSS performance ancak kurtarır onu, ki RDR2'de görüntüyü ne hale getirdiğini de gördük.

1080P 4-5 sene için güvenli liman. Hem zamanla 2K ve 4K monitörler yaygınlaştıkça dolar bazında fiyatı da azalır o yüzden acele etmene gerek yok.

2K monitörde 1080p oynarsan görüntüde bulanıklık olur. 1080p monitörde mesela 1024x768 oyna görüntüyü gör. Onun gibi düşün.

2K'da DLSS kalite seçili ve RTX kapalıyken geriye kalan ayarları dengeli olarak ayarladım. Aksiyon dolu sahnelerde 60 FPS'in altına inmedi. Etrafta koşuştururken veya araç sürerken 90 FPS civarlarındaydı.

Ben şu anda DLSS kalite, RTX açık ama gölgeler için kapalı, ayarlarda da bir iki ayar harici hepsi ultradayken 60 FPS alıyorum. 2K pek mümkün değil sanırım. Teşekkür ederim.

5 sene sonrasından bahsediyorsun, ben şimdi 2K alayım 1-2 sene takılır zaten kartı yükseltirim desen eyvallah. UE5 gibi oyun motorları kapıdayken 6 GB VRAM ile RTX 2060'e güvenilmez maalesef. Bir GTA V'ı çıksa titanik gibi batacak kart DLSS performance ancak kurtarır onu, ki RDR2'de görüntüyü ne hale getirdiğini de gördük.

1080p 4-5 sene için güvenli liman. Hem zamanla 2K ve 4K monitörler yaygınlaştıkça dolar bazında fiyatı da azalır o yüzden acele etmene gerek yok.

Anladım teşekkür ederim. O zaman bir sonra ki sistemde geçerim artık.

Ben 2060 sahibiyken 2K monitör almıştım. Sanırım geçen yıldı. Hiç verim alamamıştım. Yetmiyor.
2060'ı satıp 3070 almıştım bu sebeple. 2060'ın iyi bir kart gibi durmasının sebebi 1080p için onu zorlayacak düzeyde oyunların henüz çıkmamış olması. Gelecek sene bile 1080p'de dahi çok da iyi bir düzeyde kalabileceğini sanmıyorum. Uzun süre donanım değişikliği yapmayacaksanız 1080p'de kalmanız hayati önem taşıyor.

Ben 2060 sahibiyken 2K monitör almıştım. Sanırım geçen yıldı. Hiç verim alamamıştım. Yetmiyor.
2060'ı satıp 3070 almıştım bu sebeple. 2060'ın iyi bir kart gibi durmasının sebebi 1080p için onu zorlayacak düzeyde oyunların henüz çıkmamış olması. Gelecek sene bile 1080p'de dahi çok da iyi bir düzeyde kalabileceğini sanmıyorum. Uzun süre donanım değişikliği yapmayacaksanız 1080p'de kalmanız hayati önem taşıyor.
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı