Çözüldü RTX 2060 %30 GPU kullanımı ve 46 derece sıcaklık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatihh_

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunlarda sıcaklık sorunu ile karşılaşmıyorum fakat normalde boşta 30 derece olan ekran kartım son 3 haftadır böyle. MHz'ler üste çekiliyor, sıcaklık artıyor. GPU'yu en çok kullanan ise NVIDIA container. Mining virüsünden şüpheleniyorum. Kaspersky hiçbir şey bulamıyor. Ne yapmalıyım?

Ekran kartım: ASUS Dual RTX 2060 EVO.

Desktop Screenshot 2021.05.11 - 11.10.24.46 (2).png

Desktop Screenshot 2021.05.11 - 11.14.33.89 (2).png

Ekran görüntüsü 2021-05-11 111841.png

Arkadaşlar Nvidia uygulamasının konumunu açtığımda bununla karşılaştım. Crypto yazıyor?!

Çözüm
NVIDIA Experience kullanıyorsunuz sanırım, bununla ilişkili olabilir. Oyunları ve videoları işlemek üzere sonradan çalışıyorsa dediğimiz gibi muhtemelen birbiri ile bağlantılı. Experience'i kapatmayı deneyin.
Oyunlarda sıcaklık sorunu ile karşılaşmıyorum fakat normalde boşta 30 derece olan ekran kartım son 3 haftadır böyle. MHz'ler üste çekiliyor, sıcaklık artıyor. GPU'yu en çok kullanan ise NVIDIA container. Mining virüsünden şüpheleniyorum. Kaspersky hiçbir şey bulamıyor. Ne yapmalıyım?

Ekran kartım: ASUS Dual RTX 2060 EVO.

Eki Görüntüle 1017930

Eki Görüntüle 1017931
Eki Görüntüle 1017933
Arkadaşlar Nvidia uygulamasının konumunu açtığımda bununla karşılaştım. Crypto yazıyor?!
Kaspersky bulmuyorsa mining virüsü yoktur diye düşünüyorum. DDU ile temiz bir kurulum iyi gider.

Uygulama arka planda oyunla alakalı bir video ya da görsel kodluyor olabilir mi? Geforce experience üzerinden çalışıyor olabilir. Oyunlarda kayıt yapıyormusunuz.

Uygulama arka planda oyunla alakalı bir video ya da görsel kodluyor olabilir mi? Geforce experience üzerinden çalışıyor olabilir. Oyunlarda kayıt yapıyormusunuz.
Yapıyorum fakat dosya konumunda crypto.dll'in ne işi var? Ayrıca dosya konumundan açılmıyor.
Kaspersky bulmuyorsa mining virüsü yoktur diye düşünüyorum. DDU ile temiz bir kurulum iyi gider.
Hocam crypto.dll dosyasının Nvidia'da ne işi var?
Ekran görüntüsü 2021-05-11 111841.png

Ayrıca ben bilgisayarıma hiç Watch Dogs indirmedim. Ondan mı bahsediyor onu da bimiyorum.

Crypto.dll konusunda bir bilgim yok fakat bu bahsettiğimiz uygulama Experience üzerinden farklı kodlamalar yaparak oyundan sonrada iş yükünü işlemci ve ekran kartına dağıtabiliyor. Kapatmayı deneyin bir de hala çalışacak mı? Eksikliğini hisseder misiniz bilemiyorum sadece varsayım.

Crypto.dll konusunda bir bilgim yok fakat bu bahsettiğimiz uygulama Experience üzerinden farklı kodlamalar yaparak oyundan sonrada iş yükünü işlemci ve ekran kartına dağıtabiliyor. Kapatmayı deneyin bir de hala çalışacak mı? Eksikliğini hisseder misiniz bilemiyorum sadece varsayım.
Hocam kapatılmıyor. Dosya konumundan açılmıyor. Görev yöneticisinden kapatılmıyor.

NVIDIA Experience kullanıyorsunuz sanırım, bununla ilişkili olabilir. Oyunları ve videoları işlemek üzere sonradan çalışıyorsa dediğimiz gibi muhtemelen birbiri ile bağlantılı. Experience'i kapatmayı deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Fatihh_ Üstat sorunu nasıl çözdünüz? Belki de aynı şeyi yaşıyorum ama bilemiyorum. Mining bulaşmış diye çok dertlendim şu an. Bir kaç fotoğraf paylaşacağım sizinle lütfen bakın.

Hatta tam ekran izlerseniz çok sevinirim kısacık bir video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• gpukullananlar.png
    gpukullananlar.png
    180,3 KB · Görüntüleme: 20
  • yüklüler.png
    yüklüler.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 20
@Fatihh_ Üstat sorunu nasıl çözdünüz? Belki de aynı şeyi yaşıyorum ama bilemiyorum. Mining bulaşmış diye çok dertlendim şu an. Bir kaç fotoğraf paylaşacağım sizinle lütfen bakın.

Hatta tam ekran izlerseniz çok sevinirim kısacık bir video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çözdüm hocam çözdüm. ALT+Z yapıp anında yeniden oynatmayı kapatın kullanmadığınızda. Arkada kayıt yaptığı için öyleymiş.

Çözdüm hocam çözdüm. ALT+Z yapıp anında yeniden oynatmayı kapatın kullanmadığınızda. Arkada kayıt yaptığı için öyleymiş.
Ben direkt olarak NVIDIA Experience'yi kaldırdım :D
Denetim masasından program kaldır dedim ve kaldırdım.
Gerekirse tekrar yükleyebiliyorum sorun olmuyormuş.
Ben de bu şekilde çözdüm ama sizinki daha iyiymiş
Çok teşekkürler geri dönüş için.
İndirince bu sefer böyle yapacağım :)

Geri
Yukarı