RTX 2060 4K videolarda çok sık siyah mozaikleşme oluyor

Ersin Zor

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle daha önce 2 tane RTX 2060 değiştirdiğimi söylemeyim. Daha önce ilk Zotac Gaming RTX 2060 6 GB, sonra ASUS ROG STRIX RTX 2060 6 GB, şimdi ise ASUS Dual RTX 2060 6 GB kullanıyorum. Bu 3'ünü de 2. el olarak aldım. Hepsini değiştirmemdeki ortak sorunum ise 4K videolarda ekrana siyah siyah mozaikler gelip gitmesi. Tamamen anlık gerçekleşiyor. Hatta bazen internette gezinirken bile bu oluyor. Benim aldığım 3 ekran kartı da mı sorunlu? Daha önce RX 470, 480, 570, 580 ve 1050 Ti falan da kullandım hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Hatta 4K videolar izlerken ekran kartı kaynaklı aşağı yukarı yaparken kasmalar meydana geliyor, bu 3 ekran kartımda da oluyor. Ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bir fikriniz var mı?

CPU: R5 5500.
RAM: 16 GB G.Skill 3000 MHz.
Anakart: MSI B450M Pro VDH Max-PSU: FPS 500W 60AHBC.

Sorun senin kartında değil sürücü ile alakalı. Video izlerken ya da Web'de dolaşırken o bahsettiğin şeyler birçok kullanıcıda oluyor ama oyunlarda olmuyor.

4K videoları nereden izliyorsun ? Mesela ben Goggle Chrome üzerinden youtbe açtığımda bazen görüntüde bozulma, mozaikleşme görüyorum ekranımda. Goggle chrome kullanıyorsan sanırım tarayıcıdan kaynaklı.

Bir ihtimal güç kaynağı yapabilir ama tam emin değilim. Farklı bir güç kaynağı ile deneme yapma şansın varsa dene.

Birde RAM'lerini test et, belki RAM ile alakalıdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı