RTX 2060 Anti Aliasing ve Flickering Sorunu

Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Viewsonic VX2458 monitöre sahibim. Bazı oyunlarda özellikle uzaktaki nesneler inanılmaz titreme vs. oluyor ve çok rahatsız ediyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Monitörü yeni aldım henüz.

Ya pek zannetmiyorum. Oyle bir saçmalık olabilir mi? Dayimin eski 2080 Ti inda da varmış degistirmisler cozulmus. İnternette gordugunuz her seye inanmayin. Düşününce de boyle cozulmemesinin bir mantigi yok. Nasıl olabilir yani cozum yok. Cok sacma bence.
Hatta ey görmüştum Technopat'ta evini degistiren de varmis olmamış diyen birisinin mesajinin uzerinde uyari isaretiyle yanlış bilgi yaziyordu.

Çünkü sistemde bir problem anormallik görmedim hiç tüm değerler normal. Oyunlarda bir FPS düşüklüğü de yaşamadım hiç.
Bugün yarin obur gun falan gibi kısa bir zamanda degistireceğim ekran kartini tanidiktan yardim alarak toplamistik o halletcek herhalde yazarim gelismeleri.

Tamamdır bekliyorum sizden haber.

Ya bazıları ekran kartı değiştirip çözmüş bazıları sistem değiştirip çözülmemiş bazıları da monitör değiştirmiş çözülmüş yani ama bence benim panelle alakalı olduğunu düşünüyorum. Yeni monitör alıp denediğimde buraya yazacağım.
tamam ama bence almadan once bi yerden temin ederek dene ayni sorun devam ederse elinde kalmasin monitör pahali bişi sonuçta
tamam ben de

Tamam ama bence almadan once bir yerden temin ederek dene ayni sorun devam ederse elinde kalmasin monitör pahali bir şey sonuçta.

Öyle ama zaten değiştiricektim bu sorundan dolayı değiştirmiyorum alalı 4-5 yıl oluyor TN panel zaten monitör VA alacağım.
Tamam ama bence almadan once bir yerden temin ederek dene ayni sorun devam ederse elinde kalmasin monitör pahali bir şey sonuçta.
Tamam ben de.

Ya bir de bende sadece oyunlarda değil PC klasör kenarları da tırtıklı internette oynadığım oyunlarda da tırtıklı görüntüler oluyor.

Son düzenleme:
Öyle ama zaten değiştiricektim bu sorundan dolayı değiştirmiyorum alalı 4-5 yıl oluyor TN panel zaten monitör VA alacağım.

Ya bir de bende sadece oyunlarda değil PC klasör kenarları da tırtıklı internette oynadığım oyunlarda da tırtıklı görüntüler oluyor.
owww ben o kadar dikkat etmedim ama sanırsam bende de oluyor.

Owww ben o kadar dikkat etmedim ama sanırsam bende de oluyor.

Ya mesela internetten oynadığım bir oyun var orada mesela hareket ederken oradaki şeylerde hareket ediyor tırtık tırtık oluyor anlamadım yani. Masaüstünde bazı klasör kenarları da öyle gözüküyor bence bu monitör panelinin bitmesi ile ilgili olabilir diye düşünüyorum sorduğum çoğu bilgili kişi bu sonuca vardı yani.

Ben de bu işlerden iyi anlayanlara sordum hepsi farklı bir cevap verdi.Ama ben de şahsen artık monitörden kaynaklı olcağını düşünmüyorum. ıps ve va panel denedim sırf bigili bir kişi monitörden kaynaklı dediği için.Ama sen bilirsin zaten yeni monitör alcaksaydın yap bence.

Yok alakası yok. 3 Ayrı monitörde ve evdeki laptoplarda aynı sorun var. Artık yüksek ihtimal elektrikle alakalı olduğunu ya da başkalarının bizim gördüğümüz tırtıkları görüp dikkat etmediğini düşünüyorum.

Ben de bu işlerden iyi anlayanlara sordum hepsi farklı bir cevap verdi. Ama ben de şahsen artık monitörden kaynaklı olcağını düşünmüyorum. IPS ve VA panel denedim sırf bigili bir kişi monitörden kaynaklı dediği için. Ama sen bilirsin zaten yeni monitör alacaksaydın yap bence.

Monitörüm 4-5 yıllık TN panel zaten TN panel malum renkler falanda iyi değil VA geçeceğim bende.
Yok alakası yok. 3 ayrı monitörde ve evdeki laptoplarda aynı sorun var. Artık yüksek ihtimal elektrikle alakalı olduğunu ya da başkalarının bizim gördüğümüz tırtıkları görüp dikkat etmediğini düşünüyorum.

Güç kablolarınıda prizide değiştirdim gene fark etmedi eski monitörümde böyle bir sorun yaşadığımı hiç hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı