RTX 2060 bellek hızını artırıp çekirdek hızını düşürmek

oguz707

Centipat
Daha fazla  
RTX 2060'nın fabrika bellek hızı 1750, bunu 1975 yapsam Core da -400 olsa zararı olur mu? Sıcaklığı 66 dereceyi geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kartı madencilikte kullanmak da istiyorum. Bu nedenle hareket ettim. Zarar görmesin diye de çekirdek hızını düşürdüm. Doğru u yaptım bilemiyorum.
Çekirdek hızını neden düşürmek istiyorsunuz? Bellek frekanslarını ve çekirdek hızını beraber arttırın. Power limit'i de bir miktar attırmanız yeterli. Ortalama 75 derece veya aşağısında durması fazlasıyla yeterli.
Madencilik için.

Madencilik için kullanıyorsanız rehber videoları izleyin. Asıl olay yaptığınız gibi bellek hızını arttırmak. Çekirdek hızından çok kırpmayın. (Ellemeyin yani çekirdek hızını.) Bellek hızını arttırabileceğiniz kadar arttınız. Power Limit değerini de arttırmayı ve voltajı düşürmeyi unutmayın.

Yapılması gerekenler:

1) Power Limit'i arttırmak.
2) En iyi çekirdek hızı, bellek hızı ve voltaj değerini bulmak. (Çekirdek hızını çok arttırmanıza gerek yok.)
3) Fanları sabit %40-50 hızda çalışacak şekilde ayarlamak.
4) Gelen parayı değerlendirmek. :)

Madencilik için kullanıyorsanız rehber videoları izleyin. Asıl olay yaptığınız gibi bellek hızını arttırmak. Çekirdek hızından çok kırpmayın. (Ellemeyin yani çekirdek hızını.) Bellek hızını arttırabileceğiniz kadar arttınız. Power Limit değerini de arttırmayı ve voltajı düşürmeyi unutmayın.

Yapılması gerekenler:

1) Power Limit'i arttırmak.
2) En iyi çekirdek hızı, bellek hızı ve voltaj değerini bulmak. (Çekirdek hızını çok arttırmanıza gerek yok.)
3) Fanları sabit %40-50 hızda çalışacak şekilde ayarlamak.
4) Gelen parayı değerlendirmek. :)
Hocam hiveos kullanıyorum. Orada fan hizi çekirdek hizi ve bellek hizi ayarlanabiliyor. Belki de menüde var ama ben bulamadım. Voltaj değeri diye hiveosda bir yer görmedim. Yani ona dokunmadım.
İlginize teşekkürler. Bir de çift ekran kartı girişli bir anakartim var. Crossfire destekli. Acaba iki farklı ekran kartını bu anakarta takip madencilik yapabilir miyim?
66 derece mining için fazla hocam biraz daha voltajı düşür.
Hocam hiveos da voltajı nasıl dusurebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı