RTX 2060 düşük GPU kullanımı

Ayberk Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 ve oyunlarda GPU kullanımım düşük bu sebeple FPS'te düşük her geçen gün düşüyor. Şu an GTA V oynuyorum ve 60 FPS'in altına iniyor. Genellikle beraber oynadığım arkadaşım 1050 Ti ile 70 FPS ve üstünde alıyor.

Olabilir ama RAM ile GPU arasında ki bağlantıyı anlayamadım.
Basitçe, dual channel ramlerin veri iletim hızını 2 kat kadar arttırarak GPU'nuzun. hızına yetişmesini sağlar. Yaşadığınız durumu işlemci-GPU darboğazı gibi düşünebilirsiniz. Bir nevi ramleriniz GPU ile darboğaz yapıyor.

Basitçe, Dual Channel RAM'lerin veri iletim hızını 2 kat kadar arttırarak GPU'nuzun. Hızına yetişmesini sağlar. Yaşadığınız durumu işlemci-GPU darboğazı gibi düşünebilirsiniz. Bir nevi RAM'leriniz GPU ile darboğaz yapıyor.

Anladım sağ olun. Umarım aldığımda düzelir. Zaten garantiye göndereceğim tatilden sonra Coil Whine yapıyor ekran kartım.

GPU kullanımınız düşük voltaj değerleri nedir? Tam sisteminizi de yazar mısınız?

GPU voltajı oyundayken baktığımda en son 1.050V tu.
Sistem: Ryzen 5 3600 MSI B450 PRO Max.
G.Skill Ripjaws 8 GB 3600MHz CL 18.
Zotac RTX 2060.
Cooler Master 650 mve 80+

Cooler Master yazdım yukarıda.
Sonradan düzenlediniz galiba görmemişim afedersiniz😊
Besleme konusunda bir sıkıntınız olduğunu sanmıyorum. Zira fazlasıyla yeterli ve de kaliteli bir PSU kullanıyorsunuz. Bazı arkadaşların PSU için düşük bütçe ayırmaları, önemsememeleri pişman olmalarına neden olabiliyor maalesef.

Besleme konusunda bir sıkıntınız olduğunu sanmıyorum. Zira fazlasıyla yeterli ve de kaliteli bir PSU kullanıyorsunuz. Bazı arkadaşların PSU için düşük bütçe ayırmaları, önemsememeleri pişman olmalarına neden olabiliyor maalesef.
Evet sonradan düzelttim.

Selam birşey sorabilirmiyim bu konu ile ilgili yardımcı olurmusun?

Geri
Yukarı