RTX 2060 ekran kartı GTX1050 olarak gözüküyor

Kuons

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

İkinci el RTX 2060 ekran kartlı ASUS TUF model laptop aldım (tam modeli FX505D). Laptop 2060'lı fakat aygıt yöneticisinde GTX 1050 olarak gözüküyor. DxDiag da ise ad: 1050 yonga adı olarak da RTX 2060 gözüküyor. MSI Afterburner'da sorun yok 2060 gözüküyor. Oyunlara girince ise ayarlar kısmında 1050 gözüküyor fakat hafıza 6 GB olarak gözüküyor ve FPS olarak da 2060'in verdiği FPS'leri alıyorum. Sorun yok fakat bu durum nasıl olabilir aklım almadı.

Normal nvidia üzerinden indirdigim 2060aptop driverini ise kurmak istedigimde uyumsuz diyor.

Şimdi driveri tamamen silip tekrar kurun demeyin risk almak istemiyorum belki özel olarak bir şeyler yapıp driver yüklemişlerdir diye düşünüyorum çünkü FurMark'ta da oyunlarda da normal 2060 FPS'leri alıyorum ayrıca bildiğim kadarı ile bir bilgisayara farkli ekran kartı driveri kurmak imkansız (yaniliyorsam söyleyin).

Bir de aldığımda sağ klik çalışmıyordu eve gecinde driver kurdum çalışmaya başladı ama tam stabil değil. 10 başlıyor ise 2 basmıyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
@Kuons İki farklı sistemi bırak, ben kendi klon ISO dosyamla format atıyorum, hiçbir donanım değişikliği yapmadan sonradan bilgisayarın sapıttığını fark ediyorum, o yüzden klonlamayı bıraktım.

@Kuons Beyfendi, bilgisayarı aldıktan sonra siz herhangi bir şekilde Windows kurulumu yapmadınız değil mi? Bilgisayarcı format attıysa onlar klonlamayla format atmayı çok sever, elinde hazır Asus laptopa ait ISO dosyası varsa kolaylık olsun diye böyle bir şey yapmış olabilir, sonuçlarını hesaplamamıştır. Temiz kurulum yapın ya da chipset dahil tüm driverları temiz kurulumla yeniden yükleyin ama benim size tavsiyem komple Windows temiz kurulumu
Ben de bunu düşündüm ama klonlama nasıl oluyor tam bilmiyorum. Zaten aradığı kişi de 1050 sisteminden kuruldu o yüzden gibi bir şey dedi. Benim tek korkum özel bir yazılım kurmaları bu da mantıklı gelmiyor. Sabah ilk işim tamamen temiz bir format olacak.

Herkese teşekkür ederim.

Ben de bunu düşündüm ama klonlama nasıl oluyor tam bilmiyorum. Zaten aradığı kişi de 1050 sisteminden kuruldu o yüzden gibi bir şey dedi. Benim tek korkum özel bir yazılım kurmaları bu da mantıklı gelmiyor. Sabah ilk işim tamamen temiz bir format olacak.

Herkese teşekkür ederim.
Az önce %90 emindim, şu an %99.99 eminim 1050'li laptoptan klonlamayla format atılmış:)

@Kuons evet bu şekilde en temizi @GökBöri dediğini yapmak olacak, kendisi güzel noktalara değinmiş. İçeride ne kadar önemli dosya varsa al, USB ile yeniden başlattığında kurmadan önce shift+f10 ile aç CMD'yi, sırasıyla disk part, sel disk (0 veya 1'dir tek sürücü varsa) clean de direkt kur yeni Windows'u alet kendisine gelsin.

@Kuons evet bu şekilde en temizi @GökBöri dediğini yapmak olacak, kendisi güzel noktalara değinmiş. İçeride ne kadar önemli dosya varsa al, USB ile yeniden başlattığında kurmadan önce Shift+F10 ile aç CMD'yi, sırasıyla disk part, sel disk (0 veya 1'dir tek sürücü varsa) clean de direkt kur yeni Windows'u alet kendisine gelsin.

Öyle yapacağım. İşte tek korkum özel yazılım saçmaligiydi dedim FPS'ler normal kurcalamayayım: ) ama dayanamayıp sitesindeki driveri kurdum.

Öyle yapacağım. İşte tek korkum özel yazılım saçmaligiydi dedim FPS'ler normal kurcalamayayım: ) ama dayanamayıp sitesindeki driveri kurdum.
büyük ihtimal disk klonlamadan olmuştur.

"Bir diskte yer alan tüm verileri başka bir diske taşına işlemine klonlama denir. Bu taşıma esnasında işletim sistemi, yüklü olan tüm programlar ve kayıtlı olan veriler tamamıyla bir başka diske aktarılır. Disk klonlama yöntemi sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf sağlanmış olur."

Yani tahmin edilebilir bir şey ama böyle bir şey olduğunu bilmiyordum.

Bir de arkadaşlar bu sistemi 2. el olarak garantisi yeni bitmiş şekilde 7200 e aldım. Fiyat iyi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı