RTX 2060 ekran kartında Ray Tracing ve DLSS teknolojisi var mı?

Bütçe
7000

clane.spoth

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben ASUS Dual RTX 2060 EVO OC 6 GB modelini almak istiyorum. RTX model kart olduğu için Ray Tracing ve DLSS özelliklerinin mevcut olduğunun farkındayım fakat geçen Vatan Bilgisayar mağazasına gittiğimde bilgisayar donanım bölümü sorumlusu kişiye raflarda bulunan ekran kartlarına bakıp RTX 2060 var mı diye sorduğumda RTX 2060 kalmadı hem 2060'larda Ray Tracing ve DLSS özelliği yok, sana 3060 Ti öneririm dedi. Ray Tracing ve DLSS özelliğinin olduğunu biliyorum fakat personel kafamı karıştırdı. Üstelik 3060 Ti benim için çok üst limit. Bütçem yetmez. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhaba, ben ASUS Dual RTX 2060 EVO OC 6 GB modelini almak istiyorum. RTX model kart olduğu için Ray Tracing ve DLSS özelliklerinin mevcut olduğunun farkındayım fakat geçen Vatan Bilgisayar mağazasına gittiğimde bilgisayar donanım bölümü sorumlusu kişiye raflarda bulunan ekran kartlarına bakıp RTX 2060 var mı diye sorduğumda RTX 2060 kalmadı hem 2060'larda Ray Tracing ve DLSS özelliği yok, sana 3060 Ti öneririm dedi. Ray Tracing ve DLSS özelliğinin olduğunu biliyorum fakat personel kafamı karıştırdı. Üstelik 3060 Ti benim için çok üst limit. Bütçem yetmez. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

RTX olan tüm kartlarda Ray Tracing ve DLSS mevcuttur hocam 3060 Ti satınca prim alacaktır o çalışan.
RTX olan tüm kartlarda Ray Tracing ve DLSS mevcuttur hocam 3060 Ti satınca prim alacaktır o çalışan.
Gtx serisinde DLSS ve ray Tracing yok

Var ancak o bütçe biraz artırılıp çok daha güçlü 6600XT alınabilir.

Sapphire Nitro+ 6600 XT modelini almak istedim ve çok araştırdım, satın alan kişilerin yorumlarını inceledim. Çoğunluk memnun fakat ara sıra siyah ekran ve WattMan hatasıyla karşılaşanlar da var. Bu sebeple AMD ekran kartlarından uzak kalmak istiyorum.
Var ancak tensor ve RT çekirdeklerinin nesli farklı. Yani 3000 serisinin daha iyi diye biliyorum.

3000 serisinin tensor ve RT çekirdekleri elbette daha yüksek ve güçlü fakat 3060 bile bütçemi aşıyorken 3060 Ti almam imkansız. Taksitli bile beni zorluyor. Muhtemelen sizin söylediğiniz gibi prim alacağı için öyle dedi. Önce 3060 dedi fakat 3060 Ti daha güçlü aralarında devasa fark var diyerek bana 3060 Ti satmaya çalıştı. Bütçem yetmediği için kabul edemeyeceğimin farkındayım ama yine de durum bundan ibaret.
Kartın ismindeki RTX (Ray Tracing ve DLSS) teknolojsini içinde barındırıyor demektir sizden para çekmeye çalışıyordur RTX 3060 gibi bir kart varken neden üst modelini önermiş anlayamadım.

Önce 3060 dedi sonra 3060 Ti 3060 modelinden çok daha güçlü almışken bunu almanı öneririm deyip bana 3060 Ti satmaya çalıştı.

Geri
Yukarı