RTX 2060 ekran kartının 90 derece sıcaklık olması normal mi?

ZekeriyaArda24

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 3500
2060 super 8gb
500gb ssd
75hz monitör
RTX 2060 Super 8 GB ekran kartım var. Oyun oynarken 85-90 derece arası oynuyor normal midir? Ekran kartı yeni alınmıştır. Ya da fanların gücünü ayarlamak için bir uygulama kullanmak gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
80-85 dereceye kadar ideal denilebilir.

RTX 2060 Super 8 GB ekran kartım var. Oyun oynarken 85-90 derece arası oynuyor normal midir? Ekran kartı yeni alınmıştır. Ya da fanların gücünü ayarlamak için bir uygulama kullanmak gerekir mi?

Hocam normalde otomatiktir fanların hızı kendisine göre ayarlar ama manuel olarak bakabilirsiniz fan hızı ne kadar diye MSI Afterburner'den ve şunu da söyleyeyim 85 90 sıcaklıkta oynama ekran kartını yakarsın olmadı fan alırsın.

Fazla hocam. Yükte 70-80 arası takılması lazım eski AMD kartlar olsa normal denebilirdi ancak NVIDIA kartlarda normal değil bu.

Hocam ikinci el'mi yani yeni kart o kadar ısınması normal degil ama bu havada beklenilir bence :D

Geri
Yukarı