RTX 4060 ekran kartının yükte 70 derece olması normal mi?

• Konuyu başlatan hreyc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 210

hreyc

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartım MSI Ventus 2X RTX 4060.

The Finals oyununu en yüksek grafiklerde oynuyorum ve 68, 69, 70 derece civarında oluyor ekran kartımın ısısı ve 70 dereceyi geçmiyor diye biliyorum. Evde t shirt giyiyorum. Ev soğukta değil, çok sıcakta değil. Kasam 3 fanlı ve ekran kartımın üstünde bir tane renkli fan var. İşlemciyi soğutuyor sanırım. Ekran kartımın 70 derece ısınması normal mi?

Ekran kartım MSI Ventus 2X RTX 4060.

The Finals oyununu en yüksek grafiklerde oynuyorum ve 68, 69, 70 derece civarında oluyor ekran kartımın ısısı ve 70 dereceyi geçmiyor diye biliyorum. Evde t shirt giyiyorum. Ev soğukta değil, çok sıcakta değil. Kasam 3 fanlı ve ekran kartımın üstünde bir tane renkli fan var. İşlemciyi soğutuyor sanırım. Ekran kartımın 70 derece ısınması normal mi?
Gayet normal. Panik yapmayın.

Düşük bile o model bayağı bi' dandik çünkü. Kart verimli olsa da, model çok kötüyse az çok ısınıyor :D Problem yok.

Kasamın 3 fanlı olması iyi mi ? Kaç fanlı olması iyidir ve mesela 5 fanlı olsa ekran kartımın ısısı kaç dereceye düşer ?
Kaç fanlı olduğu değil fanlarının nasıl konumlandırıldığı önemli. Rastgele yerlere fan takarsan fansız olacağından daha kötü bile yapabilirsin sıcaklıkları. Önde kasaya göre 2 veya 3, arkada da bir tane egzoz yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı