RTX 2060 FPS değerlerim normal mi?

İşletim sistemi
Windows 10
Dostum Windows 10’u optimize etmek için çok seçenek var. Eğer alıp hiçbir optimize işlemi yapmayıp direk oyunları kurup kullanmaya başladıysan belki normal olabilir. Driverlarını güncel tut, DDU ile ekran kartı driverını silip tekrar yükle ve dediğim gibi SSD bile bu sorunu yapabilir. PSU ise sistemin istediği yeterli performansı sağlayamıyodur ve sistem az çalışıyodur. Öncelikle Windows 10’u hızlandırmaya bak, yazılımsal olarak elinden geleni yap daha sonra düşünürüz donanım kısmını.
Birazda ekran kartı driverini silip tekrar kurmayı deneyeceğim. Unlost fps arttırma videosundaki Windows ayarlarını uyguladım. Sadece Nvidia denetim masasından ayar yapmadım. Yapınca da değişmiyor.

Sizcee İtopyayla iletişime geçmeli miyim. Yoksa yazılımsal bir sıkıntı mı var?
GeForce Experience üzerinden ekran kartının güncel sürücülerini de indirebilirsin.
İndirdim zaten driverler güncel.

Birazda ekran kartı driverini silip tekrar kurmayı deneyeceğim. Unlost FPS arttırma videosundaki Windows ayarlarını uyguladım. Sadece NVIDIA denetim masasından ayar yapmadım. Yapınca da değişmiyor.

Sizcee İtopya'yla iletişime geçmeli miyim? Yoksa yazılımsal bir sıkıntı mı var?

İndirdim zaten driverler güncel.

Yazılımsal olarak elinden geleni yap eğer bir sorun olursa da İtopya'nın FPS düşüklüğü ile ilgileneceğini sanmıyorum ama şansını denersin.

Yazılımsal olarak elinden geleni yap eğer bir sorun olursa da İtopya'nın FPS düşüklüğü ile ilgileneceğini sanmıyorum ama şansını denersin.
Eğer donanımsal bir sıkıntı varsa neden ilgilenmesinler ki. Eğer parçaların kötü olduğundan dolayı fps değerlerin normal diyorsanız ona bir şey diyemem. Ayrıca yazılımsal olarak daha ne yapabilirim?

Güç modunu ayarladınız mı? Güç tasarrufu modunda kalmış olabilir.
Nihai performansa alın, denetim masasında yoksa alta bıraktığım kodu CMD'ye yapıştırın, sonra denetim masasından onu seçin.

Kod: powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

CMD'nin yönetici modunda çalıştığına emin olun. :)

Bu arada VALORANT ekran kartı ağırlıklı bir oyun değil, işlemci ağırlıklı.

Nihai performansa alın, denetim masasında yoksa alta bıraktığım kodu CMD'ye yapıştırın, sonra denetim masasından onu seçin.

Anlamadım maalesef CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu kodu yazdım. Böyle bir yazı çıktı: Power Scheme GUID: ortada kodlar var. En sonda da (Nihai Performans). Başka bir şey yapmam gerekiyor mu?

Şimdi denetim masasından da Nihai performansı seçtim en fazla 5-10 fps oynadı.
Daha yardımcı olabileceğiniz bir konu yoksa İtpopya ile iletişime geçmeyi deneyeceğim.

Ekran kartı sıcaklıkların gayet iyi,75 e kadar için rahat olsun 80 üstü kork.Aynı kartı kullanıyorum fakat ben o oyunları oynamıyorum,sıcaklık değerlerin normal hatta gayet iyi.

GÜncelleme: Arkadaşlar GTA 5'te Advanced Graphics'teki her şeyi fullemişim. O yüzden 45 FPS'lere düşmüş. Onları kapatınca 80 FPS'e yükseldi. Etrafı bombalarken minimum 65 FPS'e felan düştü.

Geri
Yukarı