RTX 2060 düşük FPS

Jibijeb

Hectopat
Merhabalar.

RTX 2060 ile anlamsız derecede düşük bir FPS alıyorum bir oyunda. (conqueror's Blade)

RX580 + Ryzen 3900X özelliklere sahip sistemle 2K çözünürlükte 70+ FPS alırken,
RTX 2060 + Ryzen 2600 özelliklere sahip sistemle 1080p çözünürlüklerde (dikkat birisi 2K, birisi 1080p) 20 ile 45 arası FPS alınabiliyor? Bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilemiyorum.
Diğer sistem bileşenleri hemen hemen aynı özelliklerde. İkisinde de SSD mevcut, ikisinde de 16 GB RAM var ve yaklaşık hızlardalar. İşletim sistemleri de aynı ve günceller. Driverlar da güncel. Güncel olmayan bir şey yok ve her ihtimale karşı format dahi attım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar.

RTX 2060 ile anlamsız derecede düşük bir FPS alıyorum bir oyunda. (conqueror's Blade)

RX580 + Ryzen 3900X özelliklere sahip sistemle 2K çözünürlükte 70+ FPS alırken,
RTX 2060 + Ryzen 2600 özelliklere sahip sistemle 1080p çözünürlüklerde (dikkat birisi 2K, birisi 1080p) 20 ile 45 arası FPS alınabiliyor? Bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilemiyorum.
Diğer sistem bileşenleri hemen hemen aynı özelliklerde. İkisinde de SSD mevcut, ikisinde de 16 GB RAM var ve yaklaşık hızlardalar. İşletim sistemleri de aynı ve günceller. Driverlar da güncel. Güncel olmayan bir şey yok ve her ihtimale karşı format dahi attım.

Yardımcı olursanız sevinirim.
1080p'de darboğaza uğruyor olabilir.

Conqueror's Blade oynamıyorum ama GTA 5 Cyberpunk 2077 oynuyorum ama conqueror's Blade FPS bilmiyorum şimdi yanlış bir şey söyle miyim?

Eğer sadece ekran kartı değiştirdiysen ciddi bir sorun olmalı. Yazılımsal ya da donanımsal bilemiyorum. Diğer her parça aynıysa tabii RTX 2060 öncesi. Farklı çözünürlülükleri deneyebilirsin.
Değiştirdiğim bir şey yok 2 sistem de benim. Aradaki farka anlam vermiyorum sadece.
1080p'de darboğaza uğruyor olabilir.
Bir çözümü olabilir mi, eğer öyleyse?

Yeni konular

Geri
Yukarı