RTX 2060 FPS düşüşü

q0wue

Centipat
Daha fazla  
RAM
XPG 2x8 3200MHz
SSD veya HDD modeli
XXG M.2 512 GB SSD
Ekran kartı
Geforce RTX 2060 6 GB
Anakart
Asus Prime H610m-A D4
İşlemci
Intel i3 12100F 12.nesil
Normalde herhangi bir oyunu oynarken FPS değerim örneğin 100 120 130 ama %99, FPS değerim 10 15 gibi sayılara düşüyor. Nedenini Çözemedim.

Oyunlar hard diske yüklüyse ve HDD eskiyse o yüzden drop giriyor olabilir. En azından ben PUBG oynarken öyleydi oyunu SSD'ye kurdum düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz?

Bağlantıdan BIOS ve diğer sürücüleri güncelleyin.

Son düzenleme:

Genellikle GTA 5 de oluyordu 25 30 dk bir.
1 saniyelik drop giriyordu dediğinizi yaptım anakart sürücülerini fa güncelledim güncel değilmiş bir ara yükleyip deneyeceğim ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Genellikle GTA 5 de oluyordu 25 30 dk bir 1 saniyelik drop giriyordu. Şimdi baktım anakart sürücüleri güncel değilmiş güncelledim GTA 5 yeniden yükleyip deneyeceğim ilginiz için teşekkürler.

Oyunlar hard diske yüklüyse ve HDD eskiyse o yüzden drop giriyor olabilir. En azından ben PUBG oynarken öyleydi oyunu SSD'ye kurdum düzeldi.

Pek anlamıyorum ama gene de kontrol edeceğim teşekkürler.

Genellikle GTA 5 de oluyordu 25 30 dk bir.
1 saniyelik drop giriyordu dediğinizi yaptım anakart sürücülerini fa güncelledim güncel değilmiş bir ara yükleyip deneyeceğim ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Genellikle GTA 5 de oluyordu 25 30 dk bir 1 saniyelik drop giriyordu. Şimdi baktım anakart sürücüleri güncel değilmiş güncelledim GTA 5 yeniden yükleyip deneyeceğim ilginiz için teşekkürler.
Bana kalırsa depolama olabilir. Aynı sorunu yaşarsan sistemin kullanımlarına bakabilirsin belki işlemciyle alakalı ufak çaplı darboğaz söz konusu olabilir. Arkadaşın dediği gibi hdd'de yaşıyorsan bu sorunu SSD'de denemende bu sorunu çözebilir.

Bana kalırsa depolama olabilir. Aynı sorunu yaşarsan sistemin kullanımlarına bakabilirsin belki işlemciyle alakalı ufak çaplı darboğaz söz konusu olabilir. Arkadaşın dediği gibi HDD'de yaşıyorsan bu sorunu SSD'de denemende bu sorunu çözebilir.

İşlemcinin 8 tane kullanabilir çekirdeği varmış ben ise 1 tane kullanıyormuşum belki ondan dolayı dediğiniz gibi ufak çaplı bir darboğaz olabilir onu şimdi düzeltim. SSD HDD konusuna gelirsek oyunları HDD'den SSD'ye atmak gibi bir şey yok sanırım çünkü bilgisayarda HDD yok galiba yardımınız için teşekkürler.

İşlemcinin 8 tane kullanabilir çekirdeği varmış ben ise 1 tane kullanıyormuşum belki ondan dolayı dediğiniz gibi ufak çaplı bir darboğaz olabilir onu şimdi düzeltim. SSD HDD konusuna gelirsek oyunları HDD'den SSD'ye atmak gibi bir şey yok sanırım çünkü bilgisayarda HDD yok galiba yardımınız için teşekkürler.
Sorun devam ederse buradayız.

Merhaba BIOS vb her şeyi güncelledim ama hâlâ aynı sıkıntı var Need for Speed Payback oynadım 3 dakikada da 3 drop girdi gene aynı droptan normal FPS çok düşmüyor ama %99 FPS yerlerde sürünüyor ne yapacağım.
SSD'yi teste sok bakalım ne durumdaymış.

"Hard Disk Sentinel ve Smartmontools"​

İsimli programları kullanabilirsin.

1669053108606.png

Böyle dedi sanırım sıkıntı var :D

Dosya Ekleri

• 1669053066292.png
    1669053066292.png
    116,4 KB · Görüntüleme: 25
  • 1669053081568.png
    1669053081568.png
    116,4 KB · Görüntüleme: 21

Geri