RTX 2060 hep %70 kullanımda

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Arkadaşlar, çift kanala geçtim. Belli bir FPS artışı oldu ama GPU kullanımım hala aynı. Ne yapmalıyım? Sürücülerim güncel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafik kalitesini fulleyin NVIDIA Denetim Masası'ndan gölgelendirici önbelleğini açın CPU kullanımı büyük ölçüde azaltıyor.
Yan etkisi ne oluyor o ayarın? 😀
RTX 2060 ile darboğaz yapıyorsa koskoca mühendisler neden RTX 3060 için de bu işlemciyi kullanıyorlar o zaman, saçmalık…

@KRALCAN , aşağıdaki videoda adam tek 8 GB RAM ile bile %88-90 GPU kullanımıyla beraber 75 FPS + elde ediyor, sorun dediğim gibi server kaynaklı gibi duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yan etkisi ne oluyor o ayarın? 😀
RTX 2060 ile darboğaz yapıyorsa koskoca mühendisler neden RTX 3060 için de bu işlemciyi kullanıyorlar o zaman, saçmalık…
Intel işlemcili çoğu cihazda böyle bir saçmalık olmuyor genelde, darboğaz illa ki belli bir oranda ayarına bağlı olarak olabilir ama bu kadar da takılmalarla beraber değil.

Son düzenleme:
İşlemci artık kartına yetişemiyor darboğaz var.

İşlemci 90% Ekran kartı 70%.

Grafik ayarı arttır dene öyle.
Hocam geç olacak biraz ama
şimdi bu videoda da mı darboğaz var? İşlemci kullanımı sürekli %65-75 arası sadece anlık olarak %80'e fırlıyor ve geri iniyor. Ama GPU asla %70 olmuyor olsa bile saniyelik oluyor.

Hocam geç olacak biraz ama
şimdi bu videoda da mı darboğaz var? İşlemci kullanımı sürekli %65-75 arası sadece anlık olarak %80'e fırlıyor ve geri iniyor. Ama GPU asla %70 olmuyor olsa bile saniyelik oluyor.

İlginç, sunucu kaynaklı veya NVIDIA ayarlarından güç kısıtlaması yaptıysanız ondan olabilir.

İlginç, sunucu kaynaklı veya NVIDIA ayarlarından güç kısıtlaması yaptıysanız ondan olabilir.
Hiç bir şey yapmadım, ayrıca bu değerlere bakılırsa işlemcim genel olarak hep %65-75 arasında sadece anlık 80’e fırlıyor bu darboğaz demek mi?
Ne yaptıydam da işlemcimi 4.1-4.2 değerlerinde çalıştıramıyorum.

Hiç bir şey yapmadım, ayrıca bu değerlere bakılırsa işlemcim genel olarak hep %65-75 arasında sadece anlık 80’e fırlıyor bu darboğaz demek mi?
Ne yaptıydam da işlemcimi 4.1-4.2 değerlerinde çalıştıramıyorum.

Değil darboğaz genel olarak işlemci 100 ekran kartı 60 gibidir.

CPB açın AMD işlemciler için belki voltajı yükselir.

Değil darboğaz genel olarak işlemci 100 ekran kartı 60 gibidir.

CPB açın AMD işlemciler için belki voltajı yükselir.
İntel işlemci hocam, Undervolt yapmayı deneyeceğim cidden elim kolum bağlı yabancı forumlar dahil her yerde araştırıyorum ama bir türlü düzeltemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı