RTX 2060 i5-9400F Battlefield 5 Düşük FPS-Takılma

Oğuzhan R7

Hectopat
Merhaba,
Arkadaşlar RTX 2060 ve i5-9400F kullanıyorum ancak Battlefield 5 ve Anthem oyunlarında düşük GPU kullanımı ve sık sık saniyelik takılma-donmalar gerçekleşiyor.

Acaba RAM’le ilgili olabilir mi? 8GB single channel 2133MHz RAM kullanıyorum. 2666MHz’ye kadar artırabiliyorum FPS artıyor ama donmalar devam ediyor. (1080P’de oynuyorum Ultra-Low farketmiyor)

2666MHz 8GB (2x4) dual channel RAM alsam çözüme kavuşur muyum?

Ya da

Şuanki RAM’imin aynısından bir tane daha alıp ikisini 2666MHz’ye çeksem olur mu, böylelikle 16GB olmuş olur.

Sistem:
RTX 2060 OC
Intel i5-9400F
Asus Prime H310M-K R2.0
G.SKILL 8GB 2133MHz single channel
600W PSU

Bu 2 oyun için çok düşük kalmış RAM. Özellikle Anthem oynarken ben 11 GB kadar RAM kullandığı oluyor. Bu sisteme 8 GB RAM yakışmamış 😅 Sorun ( Anthem için ) tamamen RAM ile alakalı. Diğer oyunu oynamıyorum ama onun da aşağı kalır bir yanı olduğunu sanmıyorum.

Başka hangi oyunları oynuyorsunuz? Bu 2 oyun özellikle Anthem, ayarları ultraya aldığım da 12,13GB RAM kullanımı oluyor. Yani donma yaşamanız çok doğal.

Apex Legends, NFS Payback, PUBG, Battlefield 1

Peki sizce varolan RAM’imin aynısından bir tane daha mı almalıyım 2133MHz 8GB

Yoksa başka hazır dualkit (2x8) 2666MHz mi almalıyım?

Son düzenleme:
Bütçenize bağlı olarak ikisi de mümkün. Tavsiyemiz 2666Mhz den yana. Dual kit dediğimiz sistemler aynı marka, frekans ve gecikme değerlerine sahip iki modülden meydana gelir. Mevcut kullanmakta olduğunuz Ram'in ikiz kardeşini bulabilirseniz bir dual kite sahip olabilirsiniz :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı