RTX 2060 i5-9600K bilgisayar kasıyor ve takılıyor

erenforsakeN

Kilopat
Yer
Tottenham
RAM
XPG 16GB 3000MHz
SSD veya HDD modeli
Adata SU630
Ekran kartı
NVIDIA RTX 2060 SUPER
Anakart
MSI B365M PRO-VH
İşlemci
İntel i5-9600K
Normal kullanımda bir şey yok ama biraz oyun oynamaya veya Adobe uygulamalarında güç isteyen işlemler yaptığım zaman PC çok takılmaya başlıyor. Hiç güç istemeyen şeyler yaparken en basiti mouse imlecini hareket ettirince bile takılıyor, hatta sesler bile inanılmaz bozuluyor.
Bıraktığım video linkinde bir şeylerin açılırken takılması ve dediğim ses bozulmasını görebilirsiniz.
Link:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam rutin kontrolleri yaptınız mı, sıcaklık kontrolleri ram testi, disk testi, çünkü çok güç gerektiren uygulamalarda başlarda normalse sonra yavaş yavaş kasmaya başlıyorsa sıcaklık yüzünden olur.
Sıcaklıklar aşırı normal onu yaptım. Disk kontrolünü de daha şimdi yaptım o da normal. Ram testinden kastığınız nedir ?

Sıcaklıklar aşırı normal onu yaptım. Disk kontrolünü de daha şimdi yaptım o da normal. Ram testinden kastığınız nedir ?
Hocam RAM lerinizde de sorun olabilir, illahi ramden kaynaklı diyemeyiz ama ramleri artık can çekişen laptopumda da sesler kasıyordu. Aşağıya technopatın rehberlerini atayım kendi sorumluluğunuzda testleri yapabilirsiniz, isteğinize bağlı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı