RTX 2060 i7-10750H Fortnite 40 FPS

MotherSlayer21

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu sistemle Fortnite oynamayı denedim. Sınırlama yok ama en düşükde maksimum 60, en yüksekte maksimum 40 FPS alıyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
performans ayarlarından yüksek performansa aldınız mı? Veya oyunu açarken 2060'dan açılsın diye ayar?

Herhangi bir klasörün araç çubuğuna şunu şu şekilde kopyalayın.
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç seçenekleri.

Çıkan ekrandan yüksek performansı seçin ve kaydedin. Nihai performans seçeneği varsa onu seçin.

(Edit: Yorumu yazdıktan sonra gördüm senin nihai performans seçtiğini o yüzden performans ayarları kısmını silmeyeceğim. İşi olan başka kişiler varsa lazım olur :D)

Eğer yüksek performans seçeneği yoksa başlat>çalıştır>cmd açın ve şu kodu girip enter tuşuna basın. powercfg -setactive 8C5E7FDA-E8BF-4A96-9A85-A6E23A8C635C
Yüksek performans güç seçeneği eklenecektir.

Eki Görüntüle 748371

İkinci olarak oynayacağınız oyunu açın ve oyunu alta alıp masaüstüne dönün ve görev yöneticisini açın. Valorant'ın çalıştığı işlem dosyasını bulup sağ tıklayıp dosya konumunu aç yazısına tıklayın.

Eki Görüntüle 748373

Açılan dosya konumunda oyunun hangi exe üzerinden çalıştığını görüyoruz. Bu Exe'nin konumu önemli.
Bende D:\Oyunlarım\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64 dosyasının içerisinde bulunuyor.

Eki Görüntüle 748374

Şimdi bu dosya yolu ile laptopun oyunu sadece ekran kartı kullanarak açmasını sağlayacağız. Bunun için. Baştat>ayarlar>sistem>monitör'e tıklayın. Açılan ekranda grafik ayarları yazan kısma tıklayın.

Eki Görüntüle 748375

Çıkan ekranda grafik performansı tercihi başlığı altındaki göz at butonuna basın ve açılan pencereden önceden bulmuş olduğumuz Valorant işlem exesinin dosya yoluna giderek işlem exesini ekleyin.

Eki Görüntüle 748376

Oyunun işlem dosyasının aşağıda eklenmiş olduğunu göreceksiniz. Oradan seçeneklere basın ve çıkan ekrandan güç tasarruf modunda işlemci grafik biriminiz, yüksek performans modu altında ise RTX 2060 ekran kartınızın yazması lazım. (benim PC masaüstü olduğu için sadece ekran kartım görünüyor.) Buradan yüksek performans RTX 2060 olanı seçin ve kaydedin.

Eki Görüntüle 748377

Kaydettikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve artık oyun sadece ekran kartını kullanarak çalışacaktır. İstediğiniz oyunu oyun açıkken görev yöneticisinde çalışan ana dosyasını bulup, dosya konumuna gidip, bu şekilde ana işlem dosyasını ekleyerek sadece ekran kartı kullanarak çalışmasını sağlayabilirsin.​

Burada anlatılıyor ve RAM'iniz kaç GB.

Excalibur'un ne sorunu var hocam? Meraktan soruyorum.

İyi ekran kartı ve işlemci koyup diğer her şeyi kötü yapıyorlar böylece fiyat ucuzluyor cazip geliyor ayrıca reklamları albenili yapıp güven veriyorlar.

Geri
Yukarı