RTX 2060 İçin 2K Monitör Önerisi

Başlığı açan arkadaşın konusunu sabato ediyor gibi gözükmek istemem ama kusura bakmasım yeni başlık açmayayım dedim buradan sorayım😊 Bugün bilgisayar topladım. Yarın da monitör alacağım. Saatlerdir araştırmaktan beynim yandı artık. 2k 144 hz ve 1ms düşünüyordum ben. Hatta ciddi ciddi şunu almayı bile düşündüm, ne diyorsunuz 2060 ekran kartı ile sıkıntı yaşar mıyım?Captcha Verification
Yok canım ne sabotesi. Ben de bu konu hakkında kararsız kaldım, sanırım 1080p 144Hz en doğru seçenek olacak.

Yok canım ne sabotesi. Ben de bu konu hakkında kararsız kaldım, sanırım 1080p 144Hz en doğru seçenek olacak.
Hocam sen bakma başka arkadaşlara al 144hz bir monitör sonra konuya seni geri bekliyorum duvacım olacaksın :D
Arkadasin bütçesinde ancak tn panel alırsınız ve tn panele o kadar para verilmez.
1ms icin VA panel alinabilir ama pahali.
Story modunda oyunlari daha cok tercih ediyorsa 75-144 farketmez.
Takmissiniz bir 144hz olayına baska birsey konuşulmuyor.
Arkadas çözünürlük soruyor hz değil.
Oyun zevki 144hz monitörde çıkar diyorum ve daha fazla birşey söylemiyorum tercihi arkadaş yapacak :)

Ben de sırf 144hz diye TN panele onca para verilmez, Va yada IPS monitör alınır diyorum ve daha fazla bir şey yazmıyorum :)
Gerçi sizede kızmamam lazım kendim kullanıyorum dedim ama Marka model belirtmemiştim. Üstteki Monitör 144hz 1ms VA Panel Curved Gaming Monitör.

Son düzenleme:
Gerçi sizede kızmamam lazım kendim kullanıyorum dedim ama Marka model belirtmemiştim. Üstteki Monitör 144hz 1ms VA Panel Curved Gaming Monitör.
O önerdiğiniz monitörü her yerde görüyorum. Fiyatından dolayı güvenemedim. Kullanan arkadaşlar varsa aydınlatabilir mi ?
Memnun musunuz monitörden ?

Son düzenleme:
O önerdiğiniz monitörü her yerde görüyorum. Fiyatından dolayı güvenemedim. Kullanan arkadaşlar varsa aydınlatabilir mi ?
Memnun musunuz monitörden ?
Ben kullanıyorum işte ve cidden kaliteli bir monitör. Fiyatı düşük diye kalitesiz falan zannetme yani ben çok memnunum. Düşünsene 1300 liraya VA panel, Curved, 144hz, 1ms monitör alıyorsun ve cidden kaliteli kaba bir monitör değil gayet kibar.

Viewsonic kaliteli bir markadır, bir çok ürünü de fiyat performans sıkalasındadır.
Bütçeniz varsa 27" akın derim, 24" küçük kalıyor bence.
Çokta gerek yok bence siz büyük monitör kullanıyorsunuz ondan küçük gelmiş olabilir :D
Bence gayet ideal bir monitör 24" inch üstü benim gözümü yoruyor.
Aynı monitörün 27" inch olanının linkini veriyorum ama arada ciddi bir fiyat farkı var bence gereksiz. Ayrıca tepki süresi 5ms olduğu halde bukadar pahalı.
VIEWSONIC 27" VX2758-C-MH 144Hz FreeSync/GSync 2xHDMI Curved Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar

Competitive oyunlar ağırlıklı oynadığım için 24'' daha iyi olacak. Teşekkürler.
Şu anda Asus VS239HV kullanıyorum zaten.
Kaça satabilirim satacak olsam sizce ?

Çokta gerek yok bence siz büyük monitör kullanıyorsunuz ondan küçük gelmiş olabilir :D
Bence gayet ideal bir monitör 24" inch üstü benim gözümü yoruyor.
Aynı monitörün 27" inch olanının linkini veriyorum ama arada ciddi bir fiyat farkı var bence gereksiz. Ayrıca tepki süresi 5ms olduğu halde bukadar pahalı.
VIEWSONIC 27" VX2758-C-MH 144Hz FreeSync/GSync 2xHDMI Curved Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar
Çok uzun bir süre Pc den uzak kaldım, 6 ay önce PC mi güncelledim ve 24" monitör aldım. Gözüme küçük geldi, efsane cuma ile 27" FHD bir monitör aldım, çok hoşuma gitti ideal büyüklükte idi benim için ama monitörde ölü piksel çıkınca iade ettim ve daha ucuza 32" 2K monitör aldım.
Hem çözünürlük hem de büyüklük olarak çok iyi oldu.
Demem o ki 24" gerçekten küçük kalıyor bence, maddi imkan varsa 27" alınır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı