RTX 2060 İçin İşlemci ve Anakart Önerisi

strangewings

Hectopat
Arkadaşlar Asus ROG Strix RTX 2060 OC aldım. Fakat sistemin kalanı konusunda kararsızım. İşlemci ve anakart biraz uzun vadeli olsun istiyorum. Fakat bütçe konusu da önemli.

Şimdilik şöyle düşünüyorum:

İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X 3.70 Ghz 20MB AM4 12nm İşlemci

Anakart: Asus X470 Tuf Plus Gaming 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 ATX Anakart

Bellek: Kingston 16GB(2x8) HyperX Predator Siyah 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (HX430C15PB3K2/16)

Sabit Disk: WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk

SSD Disk: Samsung 250GB 860 Evo Okuma 550MB-Yazma 520MB SATA SSD (MZ-76E250BW)

Kasa: CoolerMaster MasterBox lite 600watt

Intel tarafında da toplayabilirim sistemi. Bir de kafama takılan 2700X için bu anakart yeterli mi?
Bir de ricam o işlemci bu ekran kartı için fazla, gerek yok yazmayın.

Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 5000 - 5500TL arası. Haftada 2 gün oyun oynarım. Ses kartı alıp zaman zaman gitar kaydı yapıcam. Biraz uzun vadeli kullanıp 3 yıl sonra sistemi ekran kartıyla upgrade edip toplamda 6 sene kullanma hayalim var.

Son düzenleme:
Teorik olarak A320 anakartlar dahi R7 2700X olarak yeterli. Ekran kartınız bütçenize göre düşük kalmış. Genel olarak topladığınız sistem uyumlu ve güzel.

Asus TUF B450 Gaming Plus ve AMD Ryzen 5 2600. Bu ikiliye bakmanızı tavsiye ederim.

Bakıyorum aslında. Çok beğendiğim bir anakart. İşlemciyi de 2600x bakıyorum. Fakat stok soğutucusunu beğenmiyorum. Soğutucu alınca da fiyatı 2700x'e yaklaşıyor. O zaman da anlamı kalmıyor. 2700x şu an 2100TL bulunabiliyor. 2600x yanına soğutucu alırsak 1750'ye maloluyor. Fazla bir fark kalmamış oluyor. Fakat anakartı da düşününce sistem maliyeti değişiyor tabi ama 2 sistem arasında 500TL fark oluyor. Bana çok da önemli bir maliyet gibi gelmedi. Maddi durumum gayet sıradan ama ucuz olan uzun vadede daha pahalı olur diye düşünüyorum. Tabi bunu maddi durumumu zorlayabildiğim ölçüde düşünebiliyorum. Normal işçi maaşlı bir insan olarak. :)

Bakıyorum aslında. Çok beğendiğim bir anakart. İşlemciyi de 2600x bakıyorum. Fakat stok soğutucusunu beğenmiyorum. Soğutucu alınca da fiyatı 2700x'e yaklaşıyor. O zaman da anlamı kalmıyor. 2700x şu an 2100TL bulunabiliyor. 2600x yanına soğutucu alırsak 1750'ye maloluyor. Fazla bir fark kalmamış oluyor. Fakat anakartı da düşününce sistem maliyeti değişiyor tabi ama 2 sistem arasında 500TL fark oluyor. Bana çok da önemli bir maliyet gibi gelmedi. Maddi durumum gayet sıradan ama ucuz olan uzun vadede daha pahalı olur diye düşünüyorum. Tabi bunu maddi durumumu zorlayabildiğim ölçüde düşünebiliyorum. Normal işçi maaşlı bir insan olarak. :)

Hocam ben Ryzen 5 2600 kullanıyorum ve soğutucu olarak kendi stok soğutucusu. İşlemcim hiç 60 dereceyi geçmiyor yük altındayken. İntel'in stok soğutucularını beğenmiyorum fakat AMD stok soğutucu konusunda güzel iş başarmış diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı