RTX 2060 İşlemci ve Anakart Tavsiyesi

Tatros

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartını büyük indirimle İtopyadan 2800'e aldım geriye 3600 TL zorlarsam 4000 TL bütçem kaldı geri kalan parçaları en iyi şekilde toplamama yardımcı olmanızı istiyorum. İlk defa bilgisayar diziyorum oyun manyağıyım aynı zamanda yayın da yapabilirim. Azda olsa beni 3 4 sene götürecek sağlamlıkta olsun istiyorum işlemci için aklımda çok sorun var. Bı yanım fazla FPS için ıntel diyor diğer yanım F/P olarak AMD diyor. 2600X ya da I59400f. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını büyük indirimle İtopyadan 2800'e aldım geriye 3600 TL zorlarsam 4000 TL bütçem kaldı geri kalan parçaları en iyi şekilde toplamama yardımcı olmanızı istiyorum. İlk defa bilgisayar diziyorum oyun manyağıyım aynı zamanda yayın da yapabilirim. Azda olsa beni 3 4 sene götürecek sağlamlıkta olsun istiyorum işlemci için aklımda çok sorun var. Bı yanım fazla FPS için ıntel diyor diğer yanım F/P olarak AMD diyor. 2600X ya da I59400f. Yardımlarınızı bekliyorum.
Yerinde olsam 7 Temmuz'da çıkacak olan 3. nesil Amd işlemcileri beklerim.

İntel alacaksanız K sersi işlemci alın 9600K yani, bir de Z serisi anakart almanız lazım, soğutucu da eklenince 3600 TL'lik bütçe bitiyor.

Bence 3. nesil Ryzenleri bekleyin.

İntel alacaksanız K sersi işlemci alın 9600K yani, bir de Z serisi anakart almanız lazım, soğutucu da eklenince 3600 TL'lik bütçe bitiyor.

Bence 3. nesil Ryzenleri bekleyin.
Beklemek Daha Mantıklı Sanırım ama Tek Korkum Ya onlarında fiyat segmenti yüksek olursa o zaman ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim?

Beklemek Daha Mantıklı Sanırım ama Tek Korkum Ya onlarında fiyat segmenti yüksek olursa o zaman ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim?
Şu an dolar düşüşte, çok yüksek seviyede gelmeyebilir yeni işlemciler. Gerçi yeni seriler Türkiye'de uçar genelde. Amazon'dan almak ilk başta daha uygun gelebilir. En azından ona bütçen yetmese bile, bir önceki neslin fiyatını bir nebze de olsa düşürebilir.

Şu an dolar düşüşte, çok yüksek seviyede gelmeyebilir yeni işlemciler. Gerçi yeni seriler Türkiye'de uçar genelde. Amazon'dan almak ilk başta daha uygun gelebilir. En azından ona bütçen yetmese bile, bir önceki neslin fiyatını bir nebze de olsa düşürebilir.
Şuanki Amd işlemcilere bütçem yetiyor zaten şuan alabilecek durumdayım ama yeni çıkıcak seride beni zorlayacak bir bütçe ile çıkarsa beni bayağı zorlayacağını düşünüyorum tam türkiyeye geliş tarihi ne zaman acaba 3 serisinin ve tahmini fiyatlar varmı acaba kaynaklarda

Tam olarak fiyat listesini hatırlamıyorum, dolar olarak paylaşmışlardı araştırabilirsin. Ben ölüsü 1500'den aşağıya işlemci geleceğini düşünmüyorum. İyimser bir tahmin yine de. Ancak beklemek her türlü senin yararına olur. Ucuza gelirse neden beklemedim diye üzülmezsin, pahalı gelirse de önceki seride düşüş olabilir. Beklemekle zarar edeceğini düşünmüyorum.

Tam olarak fiyat listesini hatırlamıyorum, dolar olarak paylaşmışlardı araştırabilirsin. Ben ölüsü 1500'den aşağıya işlemci geleceğini düşünmüyorum. İyimser bir tahmin yine de. Ancak beklemek her türlü senin yararına olur. Ucuza gelirse neden beklemedim diye üzülmezsin, pahalı gelirse de önceki seride düşüş olabilir. Beklemekle zarar edeceğini düşünmüyorum.
Aynen doğru diyorsun Alt tarafı 1 1.5 ay daha bekliyecem değilmi hem pişman olmam hem ekran kartı öyle kenardada kalsa bişey olmaz 1 1.5 ay sonra doya doya kullanırım hem içim rahat olmuş olur peki fiyatlar yüksek geldi diyelim 2. Nesil amd beni üzermi oyun konusunda sonuçta kartım baya yüksek 2060 gaming z o zaman bana yardımcı olurmusun

Ben 1080'le 2600 kullanıyorum. Bir problem yaşamadım, keşke almasaydım diye bir şey söylemedim. Her sene işlemci güncellemekle ya da anakart güncellemekle uğraşamam. FPS olarak Intel daha iyi olabilir veya single core olarak. Ama benim tercihim uzun vadeli oldu.

İsterseniz Amazon.de 'den alabilirsiniz şöyle bir sistem topladım. Şunaki kurla 3050 TL yapıyor her şey dahil.

Dosya Ekleri

• ekran altınsı2.JPG
    ekran altınsı2.JPG
    57,3 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Alıntısı3.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG
    27,7 KB · Görüntüleme: 50
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı