RTX 2060 ile Ethereum mining yapılır mı?

Ekran kartınıza undervolt yapıp sıcaklıkları düşük tuttuğunuz sürece hiçbir problemle karşılaşmaz, üstüne de azımsanmayacak bir para kazanırsınız. Günlük yaklaşık 2.25-2.30 dolar kazanırsınız, bugünün kuruyla.

Şu an mining yapıyorum, benim kartım fazlasıyla zorlanıyor mu sizce? Çoğu AAA oyun, mining'e kıyasla daha çok zorlar kartları. Neden tam bilginiz olmadan çok fazla biliyormuş gibi kesin konuşuyorsunuz?Eki Görüntüle 910171
-50 güç limiti daha mı az ısınmasını sağlıyor?

İyi günler, evde boş zamanlarımda bilgisayarımla Ethereum mining yapmayı deniyorum. Bunun ekran kartımda bir hasar bırakma ihtimali ya da ömründe kısalma yapma ihtimali var mıdır?
Model RTX 2060 overclock ayarları:

Eki Görüntüle 910168

Hocam yapılır ancak tek kart ile büyük paralar kazanamazsınız, kartın soğuma sistemini iyi bir şekilde yapar, iseniz ömründe kısalma olacağını sanmam.

Hocam ben mesela yeni başladım bu mining işlemine, elimde 2060 Super var UV, Core Clock ve Memory Clock ayarlarıyla oynayarak 40MH/s -41MH/s hashrate, 123W ve 54-55*C gibi sıcaklıkları yakalayıp günlük 3$ kârda oluyorum. ekran kartını 2020 Temmuz'da 3.700 TL ücrete almıştım, şu anda yaptığım mining sayesinde Ekran kartının ücretini 5-6 ayda çıkarmış olmayı planlıyorum. Ve bu sıcaklıklarda mining yaptığım için ekran kartının zarar göreceğini düşünmüyorum açıkçası.

Ekran kartınıza undervolt yapıp sıcaklıkları düşük tuttuğunuz sürece hiçbir problemle karşılaşmaz, üstüne de azımsanmayacak bir para kazanırsınız. Günlük yaklaşık 2.25-2.30 dolar kazanırsınız, bugünün kuruyla.

Şu an mining yapıyorum, benim kartım fazlasıyla zorlanıyor mu sizce? Çoğu AAA oyun, Mining'e kıyasla daha çok zorlar kartları. Neden tam bilginiz olmadan çok fazla biliyormuş gibi kesin konuşuyorsunuz?Eki Görüntüle 910171

Nasıl o kadar düşük sıcaklık elde ettiniz, ben minimum 50-55 arası dolanıyor kartım ve 800V altına indiremiyorum siz nasıl indirdiniz?
Kartım; MSI RX 5600XT Gaming MX.

Geri
Yukarı