RTX 2060 ile mining yapmak

44Nihat07

Kilopat
RTX 2060 ile Ethereum mining yapmak istiyorum. Sadece elimde bulunan 1 kart ile yapacağım ekstra kart almayacağım. Bu bağlamda en karlı OC ayarları nedir? (Elektrik faturası önemsiz, faturayı ben ödemeyeceğim) ve basitçe en kolay nasıl yapabilirim? Ek olarak günde 15 saat mining ile günlük kazancım ne kadar olur?

Kart modeline göre değişmekle beraber MSI Afterburner üzerinden CPU clocku -502 lere çekin, memory clock karta göre değişkenlik gösterir ama 400 - 500 ile başlayın, kademeli olarak 1000 lere kadar arttırabilirsiniz. Ekranda bozulma olursa eski haline çevirin. Fan hızını sıcaklığa göre ayarlayın ancak %50 yi geçmesin, sıcaklık 50-55 derece arası idealdir.

Aylık 30 dolar civarı bırakır elektrik hariç.

Benim için yeterli, peki nasıl yapabilirim internette claymores mining diye bir program indirmem gerek yazıyor onu mu indireceğim?
Kart modeline göre değişmekle beraber MSI Afterburner üzerinden CPU clocku -502'lere çekin, Memory clock karta göre değişkenlik gösterir ama 400 - 500 ile başlayın, kademeli olarak 1000'lere kadar arttırabilirsiniz. Ekranda bozulma olursa eski haline çevirin. Fan hızını sıcaklığa göre ayarlayın ancak %50'yi geçmesin, sıcaklık 50-55 derece arası idealdir.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, öğrenciyim ve aylık 20 dolar bile önemli bana. Ekran kartı modelim INNO3D RGB (Inno3D GeForce RTX2060 Twin x2 OC RGB 6GB 192Bit GDDR6 Ekran Kartı - Game Garaj). en baştan anlatabilir misiniz rica etsem?

Benim için yeterli, peki nasıl yapabilirim internette claymores mining diye bir program indirmem gerek yazıyor onu mu indireceğim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim, öğrenciyim ve aylık 20 dolar bile önemli bana. Ekran kartı modelim INNO3D RGB (Inno3D GeForce RTX2060 Twin x2 OC RGB 6GB 192Bit GDDR6 Ekran Kartı - Game Garaj). en baştan anlatabilir misiniz rica etsem?

Öncelikle MSI Afterburner yazılımını indir, kurulumunu yap.

Daha sonra açtığında ayarları şu şekilde olabilir (Memory Clock başlangıçta 400 olsun sende, duruma göre ilerletirsin, ben MSI kart ile yaptığımdan bellekleri epey yükseltebildim ama Inno3D OC potansiyeli hakkında bilgim yok).

MSI Afterburner ayarlarım;
MSIAfterburner.jpg

Mining için NBMiner yazılımını tavsiye ederim.

Öncelikle MSI Afterburner yazılımını indir, kurulumunu yap.

Daha sonra açtığında ayarları şu şekilde olabilir (Memory clock başlangıçta 400 olsun sende, duruma göre ilerletirsin, ben MSI kart ile yaptığımdan bellekleri epey yükseltebildim ama INNO3D OC potansiyeli hakkında bilgim yok).

MSI Afterburner ayarlarım;
Eki Görüntüle 1258583

Mining için nbminer yazılımını tavsiye ederim.

İndirdim programı, şimdi ne yapmam lazım acaba? Birkaç yazı değiştirmem lazım sanırım, nasıl oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı