RTX 2060 ile 3050 takas yapılır mı?

Siz kararı vermişsiniz ne desek boş fakat performans farkı için hiç gerek yok. Isılara bu kadar takmayın 83 o kadar yüksek değil.

Afterburner üzerinden yeni konu açarak ayar yapmaya çalışın.

Şu anda aldığınız sıcaklık değerleri emin olun kötü değil. Takmayın bu kadar kafaya.

Hocam ben karar vermedim adam takası kabul edecek gibi oldu ama sonra LHR bende kapalı olduğu için vazgeçti. O yüzden gerek kalmadı değiştirmeme. Yorumlar için teşekkürler. Son soru olarak sizce fanı oyunda 50 hızına alsam yine 75 80 olur ama sıkıntı olmaz değil mi? Düşük sıcaklıkta hızlı dönmesi iyi gelmiyor çünkü.

Isı cidden bu kadar önemli mi? Ben yaklaşık 2 yıldır kaç fps aliyorum kaç derece bakmıyorum bile istediğim oyunları oynayabiliyorsam ne olacakki
Kaç yıldır bu forumlara bakarım sonunda bir insan evladı ısı ve FPS değerlerine bakmadan normal bir şekilde oyununu oynuyor tebrikler.
Kartın ömrü kısalır ve FPS düşüşü olabilir.
Yıllarca 90 derece üstü işlemci ve ekran kartı kullandım baya zorlayan oyunlar oynadım ne kasma oldu ne FPS düşüşü ne başka bir sorun, ekran kartı veya işlemcinin macununu bile hiç yenilemedim. Abartmayın şu sıcaklık olaylarını.

Yıllarca 90 derece üstü işlemci ve ekran kartı kullandım baya zorlayan oyunlar oynadım ne kasma oldu ne FPS düşüşü ne başka bir sorun, ekran kartı veya işlemcinin macununu bile hiç yenilemedim. Abartmayın şu sıcaklık olaylarını.
Sen yıllarca 90 derece üstü kullandın diye ve sözde "BiR ŞeY oLmaDı" diye herkeste de olmayacak değil bro :D. Dediklerimiz sadece birer öneri. Ayrıca yüksek derken 90 kastetmiyordum, 110 dereceye çıkan kartlar var.

Sen yıllarca 90 derece üstü kullandın diye ve sözde "BiR ŞeY oLmaDı" diye herkeste de olmayacak değil bro :D. Dediklerimiz sadece birer öneri. Ayrıca yüksek derken 90 kastetmiyordum, 110 dereceye çıkan kartlar var.
Uzun yıllardır hem masaüstü hem laptop olarak farklı sistemler kullandım hiçbirinde sıcaklığı ne kadar diye dert etmedim başıma da bir iş gelmedi yani burada gereksiz millet paranoya oluyor. Yükte 70 dereceyi bile soran var sıcak mı diye. Ben de insanlar oyunlarını rahatça oynasın sıcaklık FPS dert etmesin diye kendi deneyimlerimi söylüyorum.

Uzun yıllardır hem masaüstü hem laptop olarak farklı sistemler kullandım hiçbirinde sıcaklığı ne kadar diye dert etmedim başıma da bir iş gelmedi yani burada gereksiz millet paranoya oluyor. Yükte 70 dereceyi bile soran var sıcak mı diye. Ben de insanlar oyunlarını rahatça oynasın sıcaklık FPS dert etmesin diye kendi deneyimlerimi söylüyorum.
Sıcaklık ve FPS her gün kontrol edilmesi yanlış zaten. Haftada 1 kere bakmak yeterlidir. Sürekli gözün sıcaklıktayken oyunun zevki kalmaz. Kapatırsın MSI afterburner oyun keyfine bakarsın. Dediğin gibi gereksiz paranoya oluyorlar.

Geri
Yukarı