RTX 2060 ile günlük 2.35 dolar kazanmak normal mi?

Sıfırı 7500 TL olan bir karta vereceği zarara göre günlük 20 TL değmez. Gelip burada zarar vermiyor diyen daha önce mining bile yapmamış olan arkadaşlar uzak dursun.

Sen kaç kez yaptın? Çevremde rig kuran mining yapan bir sürü insan var, ben de yapıyorum. Bir tarafımızdan sallamıyoruz, ama sen sallıyorsun.

Sen kaç kez yaptın? Çevremde rig kuran mining yapan bir sürü insan var, ben de yapıyorum. Bir tarafımızdan sallamıyoruz, ama sen sallıyorsun.
RX 5700 XT Pulse ile mining yapıyorum 54.5 Mhz ile kazıyorum. Mining yaptığım için "karta zarar vermiyor" diyerek kendimi de avutmuyorum. Sen bir tarafından sallamadığına emin misin? Bir daha düşün istersen.

Miningde kartlar normal güç tüketiminin yarısı kadar, hatta yarısından daha az güç tüketiyor. Sıcaklık değerleride 20-25 derece daha düşük oluyor. Yükte olabilir ama normal oyunda vs kullanımdan daha stabil daha sağlıklı değerlerde çalışıyor.
Burada zarar vermez diye bir şey göremiyorum. Ekran kartına bir şey de zarar vermez, izah ettiğim şey oyun oynarken, render alırkenki halinden bile daha sağlıklı olması. İyi forumlar.

Mining hesaplaması yaparken aldığınız coin miktarına bakmanız gerekiyor. 33 MHS alıyorsunuz, bu da gayet normal 2060 için. Kazım zorluğu oldukça artmış durumda olduğu için getirisi birkaç hafta öncesine göre düşük. Doğru ayarlarda yapılan mining işleminin karta zararı oyun oynamaktan daha azdır. Oyunda farklı derecelere inip çıkarken, mining işleminde ısı hep aynıdır. Fakat GPU'nuz 49 derece diye oyunlardan daha az ısınıyor kartım diyemezsiniz. Mining işleminde GPU'nuz tam yükte olmadığı için GPU'nuz o kadar fazla ısınmıyor. Asıl ısınan bellekleriniz. 2060'ta onu görebileceğiniz bir sensör olmadığından bakamıyorsunuz. Size kendimden örnek vereyim, 5700 kartım ile mining yaparken GPU sıcaklığı 45, bellek sıcaklığı 82 derece. Belleklerde 95 dereceye kadar sıkıntı yok.

Mining hesaplaması yaparken aldığınız coin miktarına bakmanız gerekiyor. 33 mhs alıyorsunuz, bu da gayet normal 2060 için. Kazım zorluğu oldukça artmış durumda olduğu için getirisi birkaç hafta öncesine göre düşük. Doğru ayarlarda yapılan mining işleminin karta zararı oyun oynamaktan daha azdır. Oyunda farklı derecelere inip çıkarken, mining işleminde ısı hep aynıdır. Fakat GPU'nuz 49 derece diye oyunlardan daha az ısınıyor kartım diyemezsiniz. Mining işleminde GPU'nuz tam yükte olmadığı için GPU'nuz o kadar fazla ısınmıyor. Asıl ısınan bellekleriniz. 2060'ta onu görebileceğiniz bir sensör olmadığından bakamıyorsunuz. Size kendimden örnek vereyim, 5700 kartım ile mining yaparken GPU sıcaklığı 45, bellek sıcaklığı 82 derece. Belleklerde 95 dereceye kadar sıkıntı yok.

GPU sıcaklığım 57-57 belleklerim 65 üzerini görmüyor, forumdaki arkadaşlardan da gördüğüm kadarı ile en yüksek VRAM sıcaklığı 70-75 civarıydı. Sizin kartınız sanırsam TUF modeli o yüzden bellekler o kadar ısınıyor.

GPU sıcaklığım 57-57 belleklerim 65 üzerini görmüyor, forumdaki arkadaşlardan da gördüğüm kadarı ile en yüksek VRAM sıcaklığı 70-75 civarıydı. Sizin kartınız sanırsam TUF modeli o yüzden bellekler o kadar ısınıyor.
Sapphire Pulse modeli, bellek sıcaklığınız gerçekten düşükmüş, benim youtube'da izlediğim videolarda gördüğüm en düşük değer 78 80 civarıydı. Fanlar %40'ta bu arada, sizde durum nedir?

Geri
Yukarı