RTX 2060 ile her oyunda FPS düşmesi sorunu

c0rbius

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Bundan yaklaşık 3-4 ay önce toplamış olduğum PC FPS düşmesi yiyor. Neden kaynaklandığı hakkında herhangi bir fikrim yok. PC parçaları tam olarak şöyle:
- Gigabyte GeForce RTX 2060 OC.
- Ryzen 5 2600.
- Gigabyte B450M S2H anakart.
- Kingston HyperX 8 + 8 16 GB, 3000MHz, CL16 RAM.
- Adata SU630 SSD.
- 500GB HDD.
- Gambooster GB-G08B 600W 80+ kasa.

Bu sistem ile her oyunda FPS düşmesi yiyorum. Düz arazide yürürken bile drop giriyor. CS GO'da bile FPS düşmesi yiyorum. Özellikle FC5'te bu donmalar çok fazla oluyor. Ortalama 10-15 saniye kadar süren bu droplar oyunu çekilmez bir hale getiriyor. Bu drop sırasında oyun sesi de crash yemiş gibi takılıp sesi tekrar etmeye başlıyor. Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Umarım bunu çözebiliriz.
pc 1.png
pc 1.png
pc 1.png
pc 2.png
pc 3.png
pc 4.png
pc 5.png
pc 6.png
pc 7.png

Yardım edebilecek biri vardır umarım.
Bu arada sistemi ilk aldığımda bios güncellemesi yapmadım. Bundan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:
Kaliteli bir +80 Plus sertifikasına sahip 600-650 Wattlık bir PSU satın alın. Sisteminizi gamebooster gibi ne olduğu belli olmayan merdiven altı markalara emanet etmeyin.

Kaliteli bir +80 Plus sertifikasına sahip 600-650 Wattlık bir PSU satın alın. Sisteminizi gamebooster gibi ne olduğu belli olmayan merdiven altı markalara emanet etmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar işte sorunun videosu. Ekran kartına çok dikkat edin. Sorun nedir sizce?
Yardım edin arkadaşlar 5K verdikten sonra böyle bir olayın olması insanı etkiliyor.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar işte sorunun videosu. Ekran kartına çok dikkat edin. Sorun nedir sizce?
Yardım edin arkadaşlar 5K verdikten sonra böyle bir olayın olması insanı etkiliyor.
Dostum bence sistemine bi reboot atmak gerekiyor lazım olan bütün dosyaları başka bir pc ye aktar oyunlarını programlarını tekrar indirirsin kendine bi uefi win 10 flash hazırla ve reboot yap yani format at kullandığın birtakım programlar dikkatimi çekti kötü amaçlı bir yazılım sistemini etkiliyor olabilir. Önce bu çözümü bir dene gene olmassa bu başlıktan yine haberdar edersin farklı çözüm yolları ararız.
Tabi bütün bunları yapmadan önce bi bios güncellemeni de kontrol etmeyi ihmal etme

Dostum bence sistemine bi reboot atmak gerekiyor lazım olan bütün dosyaları başka bir pc ye aktar oyunlarını programlarını tekrar indirirsin kendine bi uefi win 10 flash hazırla ve reboot yap yani format at kullandığın birtakım programlar dikkatimi çekti kötü amaçlı bir yazılım sistemini etkiliyor olabilir. Önce bu çözümü bir dene gene olmassa bu başlıktan yine haberdar edersin farklı çözüm yolları ararız.
Tabi bütün bunları yapmadan önce bi bios güncellemeni de kontrol etmeyi ihmal etme
Bios updati PC aldığımda da yapmamıştım ve hiç yapmadım. Acaba ondan mı?
Bu arada diğer forumda biri güç kaynağını istemiş bende atsam iyi olur diye düşündüm.
IMG_20200109_181735.jpg

Bios updati PC aldığımda da yapmamıştım ve hiç yapmadım. Acaba ondan mı?
Bu arada diğer forumda biri güç kaynağını istemiş bende atsam iyi olur diye düşündüm.Eki Görüntüle 484179
[
Yukarıda da belirttiğim gibi benim önerdiğim şekilde sisteminizin bios güncellemesini yapıp üstüne bir de formatlarsanız büyük bir ihtimal sorun ortadan kalkacaktır ama arkadaşların belirttiği gibi psu da da bir sorun olabilir çünkü o marka cidden pek güvenilir ve bilindik bir marka değildir ama siz önce benim dediklerimi yapın sorun ortadan kalkıyor mu görelim.

Yukarıda da belirttiğim gibi benim önerdiğim şekilde sisteminizin bios güncellemesini yapıp üstüne bir de formatlarsanız büyük bir ihtimal sorun ortadan kalkacaktır ama arkadaşların belirttiği gibi psu da da bir sorun olabilir çünkü o marka cidden pek güvenilir ve bilindik bir marka değildir ama siz önce benim dediklerimi yapın sorun ortadan kalkıyor mu görelim.
Peki hocam dediklerinizi yapıp geri geleceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı