RTX 2060 ile mining yaparken elektrik tüketimi 100 Watt aşağısına düşmüyor

Core clock voltage grafiğinde 700 mv ye CTRL+L kombinasyonu ile sabitleyin. Core clock frekansınıda 1035'e gelecek şekilde ayarlayın yani şu şekilde öncelikle normal ayarlara dönün Core clockun yanındaki 3 çubuk ikonundan grafiğe girin. 700 mv ye denk gelen kutucuğun üstüne tıklayıp CTRL+L ye basın. Sonrasında baktınız Core clock misal olarak 1235 MHz de çalışıyor. Core clock çubuğundan -200 MHz şeklinde ayarlayın ve 1035'e denk getirin. Bu şekilde deneyin bir de bakalım RTX 2060 MSI Ventus modelinde halihazırda 84 Watt'ta 32.30 mh alıyorum. Core clock seviyesinin 30+ veya 30 - şeklinde kombinasyonlarla deneyebilirsiniz duruma göre değişkenlik gösteriyor en ideal değeri deneyerek bulacaksınız. Power limite dokunmanıza gerek yok zaten voltajı kitliyorsunuz herhangi bir etkisi yok. Ve + olarak mh kazanmak istiyorsanız ekran çözünürlüğünü 800x600 e alın.

Denedim ama tam yapamadım galiba ayarlar daha kötü oldu. Msı after ayarları varsa rica etsem iletebilirmisiniz görsel olarak.

Denedim ama tam yapamadım galiba ayarlar daha kötü oldu. MSI after ayarları varsa rica etsem iletebilir misiniz görsel olarak.

Şu an Windows'ta değil maalesef Hive OS üzerinde. Şu an halihazırda Windows'ta kullandığım 2 adet 3060 mevcut ama ne olur ne olmaz ben size Hive OS ayarlarınıda atayım. Hive OS'ta gözüken Memory clock değeri Afterburner'da yazdığınızın iki katı bunu da belirtiyim. Core clockta yazan değerde NVIDIA-smi üzerinden Core clock sabitlemesinden dolayı yani 1035 MHz'de sabit çalışıyor ve 700mv kullanıyor burada gördüğünüz Watt değeri 3 fanlı kartlarda bir tık daha fazla olabilir. Ve dediğim gibi Core clock değerini + - şeklinde denerseniz daha farklı sonuçlar elde edebilirsiniz çünkü kartlar farklı. Ama RTX 2060 chipseti en verimli 700Mv'da çalışmakta.

Dosya Ekleri

• rtx 2060.png
    rtx 2060.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 57
  • 3060.png
    3060.png
    596,8 KB · Görüntüleme: 52
  • 30602.png
    30602.png
    54,8 KB · Görüntüleme: 53
Şu an Windows'ta değil maalesef Hive OS üzerinde. Şu an halihazırda Windows'ta kullandığım 2 adet 3060 mevcut ama ne olur ne olmaz ben size Hive OS ayarlarınıda atayım. Hive OS'ta gözüken Memory clock değeri Afterburner'da yazdığınızın iki katı bunu da belirtiyim. Core clockta yazan değerde NVIDIA-smi üzerinden Core clock sabitlemesinden dolayı yani 1035 MHz'de sabit çalışıyor ve 700mv kullanıyor burada gördüğünüz Watt değeri 3 fanlı kartlarda bir tık daha fazla olabilir. Ve dediğim gibi Core clock değerini + - şeklinde denerseniz daha farklı sonuçlar elde edebilirsiniz çünkü kartlar farklı. Ama RTX 2060 chipseti en verimli 700Mv'da çalışmakta.
İlk ödemeyi aldıktan sonra bende bi hiveos da deneyeyim bakalım ne olacak
Teşekkürler desteğiniz için

ASUS Dual RTX2060 model kartım var. 85 87 W güç tüketimi 32 mh alıyorum. Güç tüketimini azaltmak için under voltage yapman gerekiyor.

İlk ödemeyi aldıktan sonra bende bir Hive OS da deneyeyim bakalım ne olacak

Hive OS bir yazılım yine aynı cüzdan adresinize yönlendireceksiniz. Yani Hive OS'un kendi poolu mevcut evet ama ben kullanmıyorum Ethermine kullanıyorsanız misal yine aynı cüzdanı kullanacaksınız Hive OS'ta Hive OS'un artısı kolay arayüz kolay erişim mobil cihazlardanda aynı şekilde kolay bağlanabiliyorsunuz. İçerisinde Watchdog'da mevcut.

ASUS Dual RTX2060 model kartım var. 85 87 W güç tüketimi 32 mh alıyorum. Güç tüketimini azaltmak için under voltage yapman gerekiyor.
Yaptım ama olmadı
Hive OS bir yazılım yine aynı cüzdan adresinize yönlendireceksiniz. Yani Hive OS'un kendi poolu mevcut evet ama ben kullanmıyorum Ethermine kullanıyorsanız misal yine aynı cüzdanı kullanacaksınız Hive OS'ta Hive OS'un artısı kolay arayüz kolay erişim mobil cihazlardanda aynı şekilde kolay bağlanabiliyorsunuz. İçerisinde Watchdog'da mevcut.
Ödemeyi aldıktan sonra hive OS deneyeceğim

Geri
Yukarı