RTX 2060 internette gezerken 35 derece oluyor

Riquel

Decapat
Yer
İstanbul-Kadıköy
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle ekran kartımı aldıktan 1 ay sonra Valorant'ta alması gereken FPS'i alıyor ama 79 derecelerde dolaşıyordu. MSI Afterburner programı sayesinde bunun çözümünü buldum. 50-60 dereceden çıkmıyordu oyunda. Ancak internette dolaşırken 35 derecelerde bilgisayar. Bunu 30'un altına düşürme imkanı var mıdır? 35 derece fazla demiyorum. Sadece soruyorum, arkadaşlar.

Merhaba, öncelikle ekran kartımı aldıktan 1 ay sonra Valorant'ta alması gereken FPS'i alıyor ama 79 derecelerde dolaşıyordu. MSI Afterburner programı sayesinde bunun çözümünü buldum. 50-60 dereceden çıkmıyordu oyunda. Ancak internette dolaşırken 35 derecelerde bilgisayar. Bunu 30'un altına düşürme imkanı var mıdır? 35 derece fazla demiyorum. Sadece soruyorum, arkadaşlar.
Bende internette dolanıyorum. Ekran kartım MSI GTX1060 ARMOR 6GB OC V1 şuan 41 derece. Normal bir durum.

MSI Afterburner programı üzerinden fan ayarlarını 100% e çektim.Eki Görüntüle 1195662

Hocam ekran kartınız hangi model? 80 derece biraz fazla değil mi? Bir de bence fan hızını %100 yapıp oyunlarda 60 derece oynayacağınıza fan hızını %70-60 falan yapıp oyunları 70-75 derecede oynayın. Zaten 70-75 derece falan karta zarar vermez. En azından fanın ömrü kısaltmazsınız ve gürültüde olmaz.

30'un altında düşmesi kart boştayken gereksiz. Sıcaklıklarınız gayet normal. Eğer fan sesinden rahatsız oluyorsanız Afterburner'dan manuel olarak ayarlayabilirsiniz fakat önermem. O fan hızında unutursanız yük altında yüksek sıcaklıklara çıkabilir. Eğer anlamıyorsanız kartın hız ve fan ayarlarını çok kurcalamamanızı öneririm. Otomatikte kalması iyidir. 35 derece kafaya takılacak bir sıcaklık değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı