RTX 2060 ısınma sorunu

Daha fazla  
Gigabyte RTX 2060 modeline sahibim, masaüstünde gezerken ekran kartı en fazla 45 derece oluyor. Oyuna girdiğimde ise ana menüde sıcaklık birden artıyor 72-73 derecelere ulaşıyor. Oyun içine girdiğimde bu sıcaklık biraz daha artarak 78-80 derecelerde geziniyor. Ekran kartım sorunlu olabilir mi yoksa soğutma sistemimi mi değiştirmem gerekiyor?

Kullandığım kasa Cooler Master Silencio 650 Pure, ek olarak bir fan almadım.

Battlefield 1 Screenshot 2019.03.24 - 20.26.06.89.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte RTX 2060 modeline sahibim, masaüstünde gezerken ekran kartı en fazla 45 derece oluyor. Oyuna girdiğimde ise ana menüde sıcaklık birden artıyor 72-73 derecelere ulaşıyor. Oyun içine girdiğimde bu sıcaklık biraz daha artarak 78-80 derecelerde geziniyor. Ekran kartım sorunlu olabilir mi yoksa soğutma sistemimi mi değiştirmem gerekiyor?

Kullandığım kasa Cooler Master Silencio 650 Pure, ek olarak bir fan almadım.

Eki Görüntüle 380143
Aynısı bende de var, Gigabyte RTX serisi sıkıntılı gibi bende konu açmıştım isterseniz bakabilirsiniz.

ASUS Geforce ROG STRIX RTX 2060 OC Edition kullanıyorum. Pubg oyununda bugüne kadar gördüğüm en yüksek sıcaklık 72 oldu. Oynama sürem ortalama 5-6 saat oluyor başından kalkmadan. Kasam Rampage'ın dandik bir modeli 3 fanlı. Belki size fikir verebilir.

Yalnız işlemci sıcaklığı olması gerekenden aşırı yüksek ekran kartından ziyade işlemcinin sıcaklık değeri sıkıntılı kontrol edin.

Arkadaşlar ürün modeline göre farklılıklar gösterir sıcaklık. Ben Gaming Z kullanıyorum. MSI GAMING Z ve ASUS ROG STRIX ekran kartları kendı segmentlerinin pahalı kartları olmasının sebebi budur. Ben ortlama 5-6 saat oynadığım da bile sıcaklığım max 72 dereceyi görüyor. Yani aynı 2060 ekran kartının birisinin 2500 birisinin 3200 olmasının arasında ki durum bu. 80 derece sıcaklık gayet normal. Endişe etmeyin.

Bence kasanızda hava akışı kötü. Kaliteli bir kaç tane fan alıp takın bu şekilde 15-20 derece düşüş sağlayanlar var. En azından egzos fanınız kaliteli diğerleri de sıradan olsun.

Kasa içi hava akışı kötü olduğundan olabilir. Çünkü işlemcinin sıcaklığı da yüksek duruyor. Ses konusunda hassasiyetiniz yoksa yazılım üzerinden fan hızını artırarak da çözebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı