RTX 2060 ısınma sorunu

Daha fazla  
Gigabyte RTX 2060 modeline sahibim, masaüstünde gezerken ekran kartı en fazla 45 derece oluyor. Oyuna girdiğimde ise ana menüde sıcaklık birden artıyor 72-73 derecelere ulaşıyor. Oyun içine girdiğimde bu sıcaklık biraz daha artarak 78-80 derecelerde geziniyor. Ekran kartım sorunlu olabilir mi yoksa soğutma sistemimi mi değiştirmem gerekiyor?

Kullandığım kasa Cooler Master Silencio 650 Pure, ek olarak bir fan almadım.

Battlefield 1 Screenshot 2019.03.24 - 20.26.06.89.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız işlemci sıcaklığı olması gerekenden aşırı yüksek ekran kartından ziyade işlemcinin sıcaklık değeri sıkıntılı kontrol edin.
İşlemcide şuan stok fan kullandığım için değerler bu kadar yüksek. Birkaç güne iyi bir fan almayı planlıyorum.
Bence kasanızda hava akışı kötü. Kaliteli bir kaç tane fan alıp takın bu şekilde 15-20 derece düşüş sağlayanlar var. En azından egzos fanınız kaliteli diğerleri de sıradan olsun.
Bir önceki sistemimde de aynı kasayı kullanıyordum ama asla bu sıcaklıklara ulaşmamıştı. Kasanın soğutmasından olacağını sanmıyorum.

Kasanın hava akışından kaynaklanıyor olabilir işlemcinin sıcaklığı da yüksek. 67 dereceyi geçmiyor bendeki MSI Ventus RTX2060.
Bence kasanızda hava akışı kötü. Kaliteli bir kaç tane fan alıp takın bu şekilde 15-20 derece düşüş sağlayanlar var. En azından egzos fanınız kaliteli diğerleri de sıradan olsun.
Bu bir tek bizde değil yabancılarda da var hatta yazı yazmışlar; Gigabyte Taiwan: ''bize ne kullan öyle'' demişler. Nasıl olsa adamlara göre 88'in altı. Ayrıca 2.0 edition çıkartmışlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı