Rehber RTX 2060 laptopa BIOS flashlayarak TDP değiştirme

Ben PC'yi aldığımdan beri Intel kapalı kullanıyorum herhalde. uyumsuzluk yaptığı çok şey oluyordu, dedim onunla mı uğraşacağım. Sadece pilde kullanacaksam açıyorum Intel'i. Tavsiye ederim.
MUX anahtar olmadığı için devre dışı bırakılamıyor benim laptopta diye biliyorum. BIOS'u falan kurcaladım ama bulamadım

Monster'da dGpu, iGpu, Hybrit diye bir seçenek var oradan yapılıyor. dGpu ana ekran kartı işte.
MUX anahtar olduğundan muhtemelen. Benimkinde dGPU ekrana doğrudan bağlı değil, iGPU üzerinden gidiyor

Amanın. Bilmeden boş konuşmuşum işte kusura bakma.

Merhaba,
  • nvflash --protectoff

komutunu yazdıktan sonra bu hatayı alıyorum. Aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bıraktım.

Çözümü nedir sizce?
----

CMD'yi yönetici olarak çalıştırmanızı tavsiye ederim. Bunu yaptıktan sonra protectoff komutu çalıştı.

Sizin paylaştığınız nvflash sürümü biraz eski kalmış. NVFlash v5.670.0 Patched 3 sürümünü forumlardan araştırarak buldum ve indirdim. (Konu)

Patch'li NVFlash sürümü olmasına rağmen subID ve deviceID parametrelerini aşamadı.

Sizce sebebi nedir? RTX 3060 Laptop ekran kartına sahibim.

Bu arada elinde daha yeni sürüm patch'li NVFlash olan varsa paylaşabilir mi?

Son düzenleme:
@DryreL benim paylaştığım sürüm ID kontrolü devre dışı bırakılmış sürümdü. Konudaki sürümle CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp dener misin? CMD'yi yönetici olarak çalıştırman gerektiğini belirtmiştim zaten konuda.

Evet onu denedim o çalışmadı. Ondan sonra yeni sürümünü aradım, benim paylaştığım da ID kontrolü devre dışı bırakılmış sürümdü, o da çalışmadı maalesef. "NOTE: Exception caught. Nothing changed!" hatası alıyorum

3000 serisi olduğu için olabilir belki. Bilgim yok.

3000 serisi olduğu için olabilir belki. Bilgim yok.
Evet olabilir. Peki siz hala VBIOS flaşlanmış bir şekilde mi kullanıyorsunuz ve mevcut güç adaptörüyle sıkıntı oldu mu? Oyunlarda FPS'iniz bir öncekine oranla ne kadar arttı?

Veya orijinal VBIOS'a geri döndüyseniz neden döndünüz? Açıklarsanız sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…