RTX 2060 madencilik için en iyi ayarlar

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
ASUS ROG STRIX RTX 2060 ekran kartım var. OC falan işlerinden anlamıyorum. Madencilik için nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor? MSI Afterburner ile bellek hızlarını biraz OC (+1000) yaptım vs ama daha fazla ne yapabilirim güç tüketimini azaltıp Mh/s artırmak için? En fazla 29 Mh/s ile 130 Watt güç harcamaya ulaştı. Sıcaklık olarak da yarım hızlı fanlarda 50 dereceyi geçmiyor. Şu an hiç ellemediğim halini koyuyorum. Oyun oynadığım için sürekli madencilik için ayarladığım değerlerde bırakmayacağım.

1620716334692.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı karta sahibim takipteyim hocam.
Hocam kendi kartımda adım adım memory clock yükselttim şu an en sonda. Fan hızını %60 yaptım. Sıcaklık sabit 53 derece. 33Mh/s ile kazıyorum ama güç tüketimi 145 Watt'ı buluyor. Mining yapanlar undervolt yapıyolardı ama bilgim yok o konuda bende bilen birinden cevap bekliyorum. Oyun da oynadığım için mining dışında undervolt yapmamın performansı düşüreceğini düşünüyorum.

Güzel bir hız elde etmişsiniz ama bence bilen birinden duymadan görmeden memory clock'u en sonda kullanmayın.
Hocam kendi kartımda adım adım memory clock yükselttim şu an en sonda. Fan hızını %60 yaptım. Sıcaklık sabit 53 derece. 33Mh/s ile kazıyorum ama güç tüketimi 145 Watt'ı buluyor. Mining yapanlar undervolt yapıyolardı ama bilgim yok o konuda bende bilen birinden cevap bekliyorum. Oyun da oynadığım için mining dışında undervolt yapmamın performansı düşüreceğini düşünüyorum.

Ayarlarım bunlar bire bir aynısını yapmadan yavaş yavaş artırmanızı öneririm.
1620731817879.png

Biraz dalgalanma var ama rahat kazıyor şu an:

1620731870316.png

Güzel bir hız elde etmişsiniz ama bence bilen birinden duymadan görmeden memory clock'u en sonda kullanmayın.
Gördüklerim örneklerin hepsi öyleydi bende öyle yaptım şu an sıkıntısı yok. :D

Geri
Yukarı