RTX 2060 Metro Exodus FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

kaanx34

Hectopat
Oyunu 4--5 kez silip tekrar yüklememe rağmen oyunda ani droplar yaşıyorum. Özelliklede ara sahnelerde konuşmalarda FPS 200 ise aniden 20 ve 25'lere düşüyor her 5 saniyede bir 2 saniyelik droplar yaşıyorum sistemim gayet iyi. Ama ona rağmen oyunu oynayamıyorum. Bununla ilgili uzun araştırmalar yaptım birçok kişi RAM ve işlemci yetmiyor diye yazmış başka hiçbir oyunda bu tür droplar ve kasmalar yaşamıyorum ve bir türlü çözüme ulaşamadım. Oyunu Epic Games storeden satın aldım. Orijinal oyun.

Ryzen 2700X
ASUS RTX 2060 OC 8 GB super
32 GB 4000MHz
360ML Liquid sıvı soğutma
1TB M.2 SATA SSD
Win 10 Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler iyi misiniz? R7 2700X bu oyunda neden sıkıntı çıkarsın veya yetmesin. Sıcaklıklar nasıl oyun oynarken ekran kartının, işlemcinin, SSD'nin bunları da öğrenirsen iyi olur sorun sıcaklık kaynaklı bir ihtimal olabilir.

Beyler iyi misiniz? R7 2700X bu oyunda neden sıkıntı çıkarsın veya yetmesin. Sıcaklıklar nasıl oyun oynarken ekran kartının, işlemcinin, SSD'nin bunları da öğrenirsen iyi olur sorun sıcaklık kaynaklı bir ihtimal olabilir.
İşlemci sıcaklığı bilgisayarı ilk topladığımda oldukça yüksekti sıvı soğutma sistemini değiştirdikten sonra division 2 ve Bf5 te 60 dereceyi geçmiyor metro exodus te ise maksimum 65 derece SSD ise onu göremiyorum ama soğutucu takmıştım faydası oluyordur. Ekran kartının ısısı ise 55 ile 60 derece arasında değişiyor.
Başka oyunlarda oluyomu ?
Başka hiç bir oyunda bu tür kasılmalar olmuyor division 2 ve Bf5 i ultrada oynadığım halde en ufak kasılma ve donma yada drop sorunuyla karşılaşmıyorum.
Başka oyunlarda oluyomu ?
Başka hiç bir oyunda bu tür kasılmalar olmuyor division 2 ve Bf5 i ultrada oynadığım halde en ufak kasılma ve donma yada drop sorunuyla karşılaşmıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı