Metro Exodus anlık FPS düşmesi

Lady Maria

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunu high ayarlarda oynuyorum normal gezerken falan 60 FPS sabit alıyorum ama ateş edince ya da yaratık falan aniden çıkında FPS dropları yaşıyorum. Bir türlü düzeltemedim oyunu silip yeniden kurdum yine işe yaramadı. Bu FPS dropların sebebi nedir acaba?
  • Ryzen 1300x 3.8
  • 8 GB RAM
  • GTX 970
  • Windows 10

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

30 FPS'in altına çok rahat düşebiliyor, verdiğim saniyeden devamını izle. Kapalı ortamda 1 dakika izlemişsin millete cahil deyip duruyorsun, üstelik bu i7-6700K gibi güçlü bir işlemciyle çekilmiş video. Bu oyunda 16GB RAM'in yüksek bir çoğunluğu yetersiz kalan VRAM'in eksiğini kapatmak için kullanılıyor sadece.

Dün ayarları Low ve çözünürlüğü 800x600 yaptım yine saçma sapan droplar yaşadım. PC'ye bi format atacağım birde öyle deneyeceğim virüsten falanda yapabilir belki. Eğer yine düzelmezse RAM ekleyeceğim.

Merhaba benim sistemim msi gtx1060 6gb gaming x i7 6700 3.40ghz 8gb ram metro exodusu 1080pde high ayarlarda oynuyorum ama ani fps dropları oluyor neden olabilir sistemim iyi ama medium ayarabile dusuruyorum yok devam ediyo ne yapamam gerek oyun korsan ama
Merhaba benim msi gtx 1060 6gb gaming x i7 6700 3.40ghz 8gb ram var metro exodusu 1080p high ayarlarda gayet iyi fps aliyorum 70 80 fpsde ama drop oluyo neden olabilir ayarları dusuruyorum ama devam ediyo oyun korsan ama

Oyunu high ayarlarda oynuyorum normal gezerken falan 60 FPS sabit alıyorum ama ateş edince ya da yaratık falan aniden çıkında FPS dropları yaşıyorum. Bir türlü düzeltemedim oyunu silip yeniden kurdum yine işe yaramadı. Bu FPS dropların sebebi nedir acaba?
  • Ryzen 1300x 3.8
  • 8 GB RAM
  • GTX 970
  • Windows 10
Aynı sorun maalesef ben de de var ne yapsam çözemedim ilk başlarda ekran kartımdan soğuttu beni 16GB DDR4 Ram Ryzen 2600X Ve Asus Strix RX 590 ram'leri kontrol ediyorum 8GB Kullanıyor oyun ama o droplar öldürdü beni ve low'a da çeksem oyunu gölgelenme 1.0 olduğu halde bazı alanlarda kasma yaşıyorum sabit alanlar da kasma yaşıyorum çok canım sıkıldı oyunu korsan indirmiştim beğenmessem almam diye sanırım oyunu satın almayacağım çok şikayet olduğu için inşallah bu sorun çözülür biz de oyunumuzu alır oynarız

Aynı sorun maalesef ben de de var ne yapsam çözemedim ilk başlarda ekran kartımdan soğuttu beni 16GB DDR4 Ram Ryzen 2600X Ve Asus Strix RX 590 ram'leri kontrol ediyorum 8GB Kullanıyor oyun ama o droplar öldürdü beni ve low'a da çeksem oyunu gölgelenme 1.0 olduğu halde bazı alanlarda kasma yaşıyorum sabit alanlar da kasma yaşıyorum çok canım sıkıldı oyunu korsan indirmiştim beğenmessem almam diye sanırım oyunu satın almayacağım çok şikayet olduğu için inşallah bu sorun çözülür biz de oyunumuzu alır oynarız

Oyun optimize özürlüsü.

Olayın RAM veya sistemle ilgisi yok oyun bozuk, üstteki arkadaş 16GB RAM'le aynı sorunu yaşadığını belirtmiş mesela.

Onlarla alakası yok zaten. Her şeyi kötülüyorum evet ama bu oyunun motoru cidden o kadar kötü ki bazen çalışıyor bazen çalışmıyor oyun. Güzelim hikayeye sahip oyunu böyle bir motorla rezil etmişler resmen.

Arkadaşlar şahsen ben metro hayranı olarak ve eski serilerini en az 7/8 defa tekrar bitiren birisi olarak çok üzüldüm yani benim sistemim bile yetmedi (Low'da bile kasıyor yani daha ne diyeyim) kaldı ki RTX 2080'de bile kasıyormuş bazı yerler de okudum oynayamanayanlar varmış yani olayın sistemle alakası yok oyun özürlü GTA 4 gibi
Bomboş çöl'de bile kasıyor oyun bomboş yerde nasıl kasıyor aklım almıyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı