RTX 2060 Mobil Battlefield 2042 FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

Alineaera

Hectopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
48
SSD veya HDD modeli
512 SSD Nvme
Ekran kartı
RTX 2060 Mobil
İşlemci
i5 10300H
Selam. Battlefield 2042 oynamaya başladım. Gayet akıcı şekilde 70-90 FPS'lerde oynuyordum. 30 saat oynamanın ardından, biraz grafikleri düşürmek istedim ekran 144 olduğu için FPS birqaz daha artsın daha akıcı gözüksün diye... (şu anda arttırsam da varsayılana döndürsem de ) FPS yüksek ama çok fena gecikme var. W, A, S, D olsun dürbün açma olsun 3 saniye sonra tepki veriyor. Sürekli geri atıyor.
Ekteki görüntüye bakarsanız, FPS'in sol tarafındaki sarı işaretler kırmızı oluyor 1000 ms yazıyor. Kırmızı olduğunda SS dahi alamadım inanılmaz kasıyor.
İşlemci mi yetmiyor grafik ayarlarından dolayı mıdır? Öyle olsa bile neden ilk 30 saat düzgün çalıştı anlamıyorum.

Laptop:
RTX 2060 Mobil
i5 10300H
48 RAM

Dosya Ekleri

• fps.jpg
    fps.jpg
    33,1 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi grafik ayarlarını değiştirdiniz? Ayar kısmını gönderebilir misin?
Dlss Kalitede , Herşey Low , Texture Quality High sadece
Hangi grafik ayarlarını değiştirdiniz? Ayar kısmını gönderebilir misin?

Göstergeleri tamamen açınca şunu fark ettim , grafik ya da fps ile ilgili bir sorun değilmiş. Latency 68 ms ile başlıyor oyun başı, biraz ilerleyince 300-600- 1000 ms leri görüyor. Pingim var. neden analamadım

Selam. Battlefield 2042 oynamaya başladım. Gayet akıcı şekilde 70-90 FPS'lerde oynuyordum. 30 saat oynamanın ardından, biraz grafikleri düşürmek istedim ekran 144 olduğu için FPS birqaz daha artsın daha akıcı gözüksün diye... (şu anda arttırsam da varsayılana döndürsem de ) FPS yüksek ama çok fena gecikme var. W, A, S, D olsun dürbün açma olsun 3 saniye sonra tepki veriyor. Sürekli geri atıyor.
Ekteki görüntüye bakarsanız, FPS'in sol tarafındaki sarı işaretler kırmızı oluyor 1000 ms yazıyor. Kırmızı olduğunda SS dahi alamadım inanılmaz kasıyor.
İşlemci mi yetmiyor grafik ayarlarından dolayı mıdır? Öyle olsa bile neden ilk 30 saat düzgün çalıştı anlamıyorum.

Laptop:
RTX 2060 Mobil
i5 10300H
48 RAM
Şu uyarıyı verip maçtan attı beni , neden bu kadar yüksek ping de anlamadım

Dosya Ekleri

• fps2.png
    fps2.png
    99,4 KB · Görüntüleme: 21
  • fps3.png
    fps3.png
    54,8 KB · Görüntüleme: 22
  • fps4.png
    fps4.png
    74,5 KB · Görüntüleme: 17
  • bf5.png
    bf5.png
    153,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Dlss Kalitede , Herşey Low , Texture Quality High sadece

Göstergeleri tamamen açınca şunu fark ettim , grafik ya da fps ile ilgili bir sorun değilmiş. Latency 68 ms ile başlıyor oyun başı, biraz ilerleyince 300-600- 1000 ms leri görüyor. Pingim var. neden analamadım

Şu uyarıyı verip maçtan attı beni , neden bu kadar yüksek ping de anlamadım
hocam merhabalar.3050 r5 5600 ve 16 gb ramli laptop sahibiyim.Oyunda ortalama 90 fps alıyorum.Hatta bazen 110 civarları görüyorum.Ama fps im 90 değil de sanki 40 50 gibi geliyo gözüme.Yani 90 fps kesinlikle bu değil.Vsync ı açıp 85 e sabitledim fps i ama yine değişmedi.Çözüm öneriniz var mı?

Geri
Yukarı