RTX 2060 Mobile Code 43 hatası

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar öncelikle, Monster Tulpar T5 v20.1 modelindeki notebooku genelde masa başında başka bir ekranla daha kullanıyorum. Yaklaşık 6-7 dakika önce elektrikler gitti ve bu yüzden şarjımın hemen bitmemesi için sistemimi kapattım. 2-3 dakika önce elektrik geri geldi ve geri geldiğinde ana ekranıma görüntü gelmediğini fark ettim ve aygıt yöneticisini açtım. Aygıt yöneticisinde cihazın üstünde "!" işareti olduğunu gördüm ve detaylarına bakmak için sağ tıklayıp "Properties" kısmını açtım. Açtığımda beni Code 43 hatasıyla beraber "Windows cihazının bazı hatalar raporlamasından dolayı cihazı devre dışı bıraktı hatasıyla karşılaştım. Acaba elektrikler gittiği için bir şey olmuş olabilir mi?

1628960750562.png

Eğer yazım yanlışı yaptıysam sayın yöneticiler kusura bakmayın :( Önümü zor görüyorum ve ellerim titriyor şu an.

Edit:
Bulabildiğim tüm çözümleri denedim.
1) Bilgisayarı yeniden başlatmak.
2) Aygıt Yöneticisinden aygıtı inaktif edip yeniden başlatıp aktif etmek.
3) Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp yeniden yükleyeceğim.

Son düzenleme:
Sistemi kapatmaya yakın oyun oynuyordun sanırım ve komponentler hala sıcaktı. Eğer öyleyse, soğuk lehim olmuştur. Yok değilse, sürücüyü tekrar kur ve şansını dene.
Oyun oynamıyordum ama boştayken bile 80 °C civarında çalışıyordu. Hemen sürücü silip kurma işlemine başlayacağım.

Oyun oynamıyordum ama boştayken bile 80 °C civarında çalışıyordu. Hemen sürücü silip kurma işlemine başlayacağım.
Geçmiş olsun. Tekrar driver yolunu dene ama bence soğuk lehim. Yaptırsan da zor randıman alırsın, servise gitsen anakart değişimi yaparlar... Sancılı bir durum açıkçası.

Geçmiş olsun. Tekrar driver yolunu dene ama bence soğuk lehim. Yaptırsan da zor randıman alırsın, servise gitsen anakart değişimi yaparlar... Sancılı bir durum açıkçası.
Garanti dışı kalır mı peki cihaz? Yani değişim istediğimde "Kullanıcı hatası." gibi bir cevap alır mıyım?

Garanti dışı kalır mı peki cihaz? Yani değişim istediğimde "Kullanıcı hatası." gibi bir cevap alır mıyım?
Markanın inisiyatifine kalmış açıkçası. Bazı markalar soğutma konusunda hataları kabul ederken bazıları kullanıcı hatası diyerek savuşturuyorlar.

Markanın inisiyatifine kalmış açıkçası. Bazı markalar soğutma konusunda hataları kabul ederken bazıları kullanıcı hatası diyerek savuşturuyorlar.
Monster servisinde olumsuz bir durum yasamadim daha oncelerinde. Umarim bu sefer de yasamam.
Hocam gece gece rahatsiz ediyorum cok uzgunum. Az once verilerimi yedekleyip cihazimi servis icin hazirliyordum. BIOS’da gezindim birazcik acaba oradan cozebilir miyim diye baktim, bilgisayarim yeniden acildiktan sonra oncesinde DP takili olmasina ragmen goruntu gelmiyordu, bu sefer acilisinda geldi. Acaba elektrik ile ilgili bir sey olmus ve soguk lehim ile alakasiz zararsiz anlik bir sorun olusmus olabilir mi?
@TerabyteForever

Son düzenleme:
Hocam gece gece rahatsiz ediyorum cok uzgunum. Az once verilerimi yedekleyip cihazimi servis icin hazirliyordum. BIOS’da gezindim birazcik acaba oradan cozebilir miyim diye baktim, bilgisayarim yeniden acildiktan sonra oncesinde DP takili olmasina ragmen goruntu gelmiyordu, bu sefer acilisinda geldi. Acaba elektrik ile ilgili bir sey olmus ve soguk lehim ile alakasiz zararsiz anlik bir sorun olusmus olabilir mi?
@TerabyteForever
Sistemini nasıl kapattın? Güç düğmesine basılı tutarak mı yoksa Windows'tan mı? Açtıktan sonra şarjın var mıydı? Güç düğmesine basılı tutup kapattıysan ve açtıktan sonra şarjın yoksa belki de bilgisayarın tekrar açılmış olabilir, benim makinemde öyle. Daha sonra Windows açılırken kapandıysa tam sürücüyü başlatırken sistem kapanmış olabilir şarjın bittiğinden dolayı, belki de şarjı bitmese bile sürücüden dolayı mavi ekran verdi... Elektronik aletlerde her şey olabilir açıkçası.

Bir kaç defa kod 43 alırsan, ekranda sorunlar yaşarsan, sürücü çökmeleri yaşarsan donanım şüphesi kesinleşir. Gözlemlemeni tavsiye ederim.

Sistemini nasıl kapattın? Güç düğmesine basılı tutarak mı yoksa Windows'tan mı? Açtıktan sonra şarjın var mıydı? Güç düğmesine basılı tutup kapattıysan ve açtıktan sonra şarjın yoksa belki de bilgisayarın tekrar açılmış olabilir, benim makinemde öyle. Daha sonra Windows açılırken kapandıysa tam sürücüyü başlatırken sistem kapanmış olabilir şarjın bittiğinden dolayı, belki de şarjı bitmese bile sürücüden dolayı mavi ekran verdi... Elektronik aletlerde her şey olabilir açıkçası.

Bir kaç defa kod 43 alırsan, ekranda sorunlar yaşarsan, sürücü çökmeleri yaşarsan donanım şüphesi kesinleşir. Gözlemlemeni tavsiye ederim.
Sistemimi Windows'dan kapattım. Geri açtığımda da prize takılıydı ve zaten neredeyse şarjı tamamen vardı. Gözlemlemeye devam edeceğim.

Geri
Yukarı