RTX 3060 code 43 hatası çözülmüyor

AzizKazanci

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni üye olarak katılıyorum ve moralimi çok bozan bir hatayla karşı karşıyayım.

Eski ekran kartım RX 570 bozulduğu için Amazon üzerinden satın aldığım Zotac RTX 3060 TWIN EDGE ekran kartımın montajini format atarak yaptım ama sürücüyü yüklemeye çalıştığım zaman ekran sürekli acılıp kapanıyor ve bilgisayar sürücüyü çalıştırmıyor. NVIDIA denetim masası gelmiyor ve ekran acılıp kapanirken sag altta ''ekran kartı sürücüsünü tekrar yüklemeye zorla'' bildirimi geliyor. Yemin ediyorum kafayi yiyeceğim 3 gündür.

Ama bir kere düzelttim ve sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu anladım.

Çözümlerden birini denerken sürücüyü kurdum ve Easy Driver programını yükledim. Orada ''AMD PCI'' driver'ını yüklemen gerek diyordu ve 50MB yükledim. Setup kuruldu ve reset attığımda denetim masası vesaire geldi. 3 gün falan sorunsuz kullandım ama sanirim GeForce Experience'dan bir şeylere tıklayınca sürücüyü tekrar bozdum. Oyunlarda falan hiçbir sıkıntı olmadı stabil çalışıyordu.

DDU ile kaldirip kuruyorum olmuyor.
Format atip kuruyorum olmuyor.
Takıp çikardım karti gene olmadı.
BIOS güncelledim gene olmadı.
AMD chipset driver yükledim gene olmadı.
Anakart chipsetlerini güncelledim gene olmadı.
Klasik aygit yöneticisinden kaldir yapip reset atiyorum gene olmuyor.
Windows'u güncelledim gene olmadı.

Eski sürücüyü yükleyecektim fakat 3060TI'ı destekleyen onlarca eski sürüm varken düz 3060'a sürücü sadece 2 tane ve yeni çıkarmışlar zaten.

Yapmadığım bir tek komple format kaldı. Hani C ve D disklerini komple silen formattan bahsediyorum. İnternetteki çözümlerin neredeyse hepsini denedim.

Lütfen yardım edin arkadaşlar 10.000 TL para harcadım 1 karta ve hala kullanabilmiş değilim tam olarak.

Sistemim;
İşlemci : AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB Cache Soket AM4
Ekran kartı : Zotac RTX 3060 TWIN EDGE OC EDITION 12 GB
Anakart : MSI B450M PRO-M2 AMD B450 Soket DDR4 3466(OC) DVI VGA HDMI M.2 USB3.1 mATX
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB ×2(1x8GB) DDR4 3000MHz C16 16gb toplam
PSU : MSI MPG A750 GF 750W 80 Gold
SSD : James Donkey 250GB
HDD : Seagate BARRACUDA 1 TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradığım yorum :D bende Windows otomotik güncellenmişti 3-4 saat sonra PC reset falan attı yorumunuz için teşekkür ederim PC'yi sıfırlasam yetiyor değil mi? YT'den izleyip.
Ben önce dosyalarımı sakla dedim tekrardan kurulumları yaptım oyuna girdim felan sıkıntı yok pc kapadım açtım yine aynı sorun oldu. En son komple sıfırladım düzeldi şu anlık problem yok. Zaten aynısı bir daha olursa coil whine sesi var kartta bu da ekstra 2. problem değişim isterim daha 1.5 aylık bilgisayar.

Ben önce dosyalarımı sakla dedim tekrardan kurulumları yaptım oyuna girdim falan sıkıntı yok PC kapadım açtım yine aynı sorun oldu. En son komple sıfırladım düzeldi şu anlık problem yok. Zaten aynısı bir daha olursa coil whine sesi var kartta bu da ekstra 2. problem değişim isterim daha 1.5 aylık bilgisayar.

Ben de Windows'un kendi yöntemiyle PC'yi sıfırladım ama hala aynı hatayı alıyorum, siz PC'yi sıfırlayıp açıldığında NVIDIA Denetim Masası gözüküyor muydu yoksa sürücüyü güncelleyip mi geldi?

Bilgisayarı sıfırlarken bütün her şeyi mi sıfırladınız dosyaları sakla mı dediniz? Aygıt yöneticisinde hala sarı ünlem işareti mi vardı.

Başka bir bilgisayarda falan dene ya da bir yöntem daha var ben denemedim saçma geldi yazayım dene istersen. Bilgisayarı kapa bütün kabloları çıkar 2 dk bekle sonra 1 dk boyunca Power tuşuna basılı tut sonra 20-30 saniye de bas çek kabloları tak bir aç bakayım.

Başka bir bilgisayarda falan dene ya da bir yöntem daha var ben denemedim saçma geldi yazayım dene istersen. Bilgisayarı kapa bütün kabloları çıkar 2 dk bekle sonra 1 dk boyunca Power tuşuna basılı tut sonra 20-30 saniye de bas çek kabloları tak bir aç bakayım.

Tamamdır sizde nasıl düzelmişti PC'yi komple sıfırladıktan sonra NVIDIA Denetim Masası gelmiş miydi yoksa sürücüyü güncelledikten sonramı geldi?

Format attım direkt Aygıt Yöneticisi açtım ekran kartını gördü ünlem işareti yoktu. Driveri indirdim kurdum düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı