RTX 2060 nasıldır?

Helvaci 14

Decapat
Arkadaşlar kendime bilgisayar alacağım almasına da hangi ekran kartı olacağına karar veremedim.
Baktığım araştırdığım çoğu laptopta GTX 1650 falan var.
Aslında bende ilk baştan onu almayı düşünmüştüm işimi görür diye.
Ama GTX 1650'yi biraz araştırdığımda çoğu kişi kötü olduğunu söylüyor gerek forumlarda gerek başka yerlerde.
Ben oyunlarda hem RTX açmak için hem de çoğu kişinin olumlu yorum yaptığı RTX 2060 almayı düşünmüştüm.
Ama RTX'li oyun laptopları da 12.000 TL falan 😟
Benim bütçem ise 10.000 TL idi maksimum.

Sizce RTX 2060 nasıldır, deneyimlerinizi yazar mısınız?

Ve sizce RTX 2060 almak için bütçemi zorlamalı mıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim 🤗

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle GTX 1650 alma masaüstü bilgisayarlarda biraz iyi olsa da laptoplar da facia RTX 2060'ı almanızı öneririm gerçekten çok güçlü gerek DLSS desteği olsun (oyunlarda açınca daha fazla FPS veriyor RTX olmayan ekran kartlarında yok) gerek RTX modu olsun görsel şölen yaratıyor ve video editlemeler de de kesinlikle işinizi görür laptopu aldıktan sonra yazar mısınız görüşleriniz nasıl olacak merak ettim ve hangi markayı tercih edeceksiniz laptop un linkini atın

Performans konusunda beni hiç üzmedi. 2060'ı duyan ısınıyor o kart kardeşim uzak dur, der genelde. Evet kart ısınıyor fakat bu ısınma öyle abartıldığı, karta zarar verecek kadar değil. GTA 5 ultra ayarlarda 70-75 derece arasında sabit oynuyorum hatta kasa içi hava akışın sağlıklı olursa daha serin çalışan bir kart. Benim kasa biraz küçük o yüzden bazen kasa camını açıp oynuyorum 65 derece sabit kalıyor. 6 aydır falan kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim kısacası.

Bu laptop da alınabilir gerçekten çok iyi 5-6-7 yıl götürür arkadaşım kullanıyor sonradan 1-2 yıl sonra da 8 GB'lik bir RAM'i çıkartıp 16 koyarsınız tadından yenmez ama bütçenize biraz daha yüklenmeniz gerekiyor

Arkadaşlar kendime bilgisayar alacağım almasına da hangi ekran kartı olacağına karar veremedim.
Baktığım araştırdığım çoğu laptopta GTX 1650 falan var.
Aslında bende ilk baştan onu almayı düşünmüştüm işimi görür diye.
Ama GTX 1650'yi biraz araştırdığımda çoğu kişi kötü olduğunu söylüyor gerek forumlarda gerek başka yerlerde.
Ben oyunlarda hem RTX açmak için hem de çoğu kişinin olumlu yorum yaptığı RTX 2060 almayı düşünmüştüm.
Ama RTX'li oyun laptopları da 12.000 TL falan 😟
Benim bütçem ise 10.000 TL idi maksimum.

Sizce RTX 2060 nasıldır, deneyimlerinizi yazar mısınız?

Ve sizce RTX 2060 almak için bütçemi zorlamalı mıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim 🤗

Hocam masaüstünde 1650 yetiyor ama laptopta duyduğuma kadar(kesin değil) kötüymüş
RTX ise cennet çünkü DLSS ve RTX bayağı iyi etkisi var oyuna.

Geri
Yukarı