RTX 2060 R5 2600X sistem yükseltme

Sana şunu söyleyeyim, bugünün oyunları içerisinde hiç bir oyun 3900X ile İ9 9900K işlemci arasında farkı oyun içerisinde hissettirmez. Konu sahibi arkadaş zaten yayın ve oyun için diye belirtmiş. İşine en çok yarayan kısmı yayın ve render farkı olacaktır. Bu sebeple tartışmasız AMD üstün gelir. FPS değerleri genellikle çok yüksek alınabileceği için 10-20 kadar FPS farkı oluşsa bile hissedemezsin, sadece tablolardan bilirsin. Hangi farkı nasıl hissettiniz bize de açıklayın lütfen.
Oyunlarda gözle görülür en büyük farkı ekran kartıyla alırsın zaten, bu durumda işlemciyle nasıl bir fark görülebiliyor merak ediyorum.
Kardeşim İ9 9900K muhteşem bir işlemci, ancak elinde AMD anakartı varken İ9 ürününü almaya kalktığın zaman yapacağın masrafı tekrar gözden geçir. Tüm konuyu tekrar oku. Ben öyle bir karşılaştırma yapmadım aslında. Benim söylediğim şey aradaki ufak FPS farklarını görmezden gelebilirsin. Zaten yayın yapılacağı için ve hali hazırda AMD anakart olduğu için 3900X daha mantıklı tercih olur. AMD üstün gelir derken fiyat performans açısından demeyi unutmuşum sadece. Bu konuda belki haklı olabilirsin.
İşin özeti konuyu anlamadan yazmış olmak için yazmışsın.

Arkadaşta sormuş amacına bağlı. Eğer amacın Render, iş yapmaksa işlemcini yükseltmek mantıklı bir hareket olur ve o zaman bahsettiğin AMD'nin işlemcisini öneriyorum. Fakat amacın oyun oynamaksa işler karışır. İşlemci olarak hala tek çekirdek gücü yüksek olan ve yeni çıkacak olan Intel'in işlemcilerini öneriyorum. Her gün işlemci tam kullanılmıyor fakat FPS artmıyor ya da FPS dropları yaşıyorum diyen AMD kullanıcılarından sıkıldım ben şahsen. Pürüzsün bir oyun deneyimi diyorsan hala Intel'den soruluyor o iş. Ekran kartı değiştirme niyetindeysen eğer RTX3000 serisi çıkmak üzereyken RX 5700XT alarak büyük hata yaparsın.
AMD aşıkları ağlamaya başlamasın diye tablomuzu da paylaşalım.Eki Görüntüle 601767
Eki Görüntüle 601769Eki Görüntüle 601769Eki Görüntüle 601770Eki Görüntüle 601767Eki Görüntüle 601771
Hocam 10900K serisi son seri değil mi Intel'in? Bu karşılaştırmalara Zen 3 çıktıktan sonra bakmak daha mantıklı olmaz mı?

Geri
Yukarı