RTX 2060 R5 2600X sistem yükseltme

%5,54 dar boğaz yapıyor Ryzen 5 2600X ile RX 5700 XT Nitro+ fazla mıdır ?
Daha fazla dar boğaz yapar aslında, çalışmada problem yaşamazsın ama işlemciyi değiştirmediğin sürece hep eksik kalır. En azından Ryzen 5 3600 ile birlikte RX 5700 XT Nitro+ kullanırsanız baya fark eder.
Yayın yapacağım dediğiniz için en azından Ryzen 7 3700X alın, yanına da RX 5700 XT Nitro+ alırsanız bilgisayar kendine gelecektir.

Daha fazla dar boğaz yapar aslında, çalışmada problem yaşamazsın ama işlemciyi değiştirmediğin sürece hep eksik kalır. En azından Ryzen 5 3600 ile birlikte RX 5700 XT Nitro+ kullanırsanız baya fark eder.
Yayın yapacağım dediğiniz için en azından Ryzen 7 3700X alın, yanına da RX 5700 XT Nitro+ alırsanız bilgisayar kendine gelecektir.
Ryzen 5 3600 aldım yanında.

Arkadaşım bak farkındaysan iş veya render işlemi yapıyorsan AMD al dedim zaten adama. Adam oyun oynayacağım diyor ne yapsın o testleri? Ben oyunda verdiği stabil performansa ve FPS'e bakarım. Alıyorsun benchmarklarda, sayfalarda ve forumlarda on numara beş yıldız. Çekirdek kürekle atılmış. Oyuna giriyorsun lag olur, ani FPS düşer. En iyi işlemcisi Intel'in 2 nesil öncesi çıkardığı işlemciyle anca kapışır hatta bazen kapışamaz. Oyun için Intel. Tartışılmaz dahi.
@angelwick Dostum bütçene göre i9'a yetiyorsa i9, i7'ye yetiyorsa i7... Paran neye yetiyorsa o yani. 😄
Render için aliyorsa da alınır Intel, illa amd şart mı?

Yayın için iyi bir işlemci gerekiyor. Monitörünuz 1080P ise 2060 yeterli. R9 3900X çok fazla olur. R7 3700X alin. Bence.

Sana şunu söyleyeyim, bugünün oyunları içerisinde hiç bir oyun 3900X ile İ9 9900K işlemci arasında farkı oyun içerisinde hissettirmez. Konu sahibi arkadaş zaten yayın ve oyun için diye belirtmiş. İşine en çok yarayan kısmı yayın ve render farkı olacaktır. Bu sebeple tartışmasız AMD üstün gelir. FPS değerleri genellikle çok yüksek alınabileceği için 10-20 kadar FPS farkı oluşsa bile hissedemezsin, sadece tablolardan bilirsin. Hangi farkı nasıl hissettiniz bize de açıklayın lütfen.
Oyunlarda gözle görülür en büyük farkı ekran kartıyla alırsın zaten, bu durumda işlemciyle nasıl bir fark görülebiliyor merak ediyorum.
Adama çıkışmışsın ama aynı tuhaflikta sen savunuyorsun,amd tartışmasız nasıl üstün oluyor?İntelin oyun üstünlüğü örneğin, 3900x in render üstünlüğü içinde gecerli.Bugün ryzen 5 2600, 900 lira civarı bulunuyor.Ben muadil ve daha eski olan İ5 8400 e 700 liraya kadar alıcı bulabiliyorsam, bütçe varsa her türlü 9900k alınır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adama çıkışmışsın ama aynı tuhaflikta sen savunuyorsun,amd tartışmasız nasıl üstün oluyor?İntelin oyun üstünlüğü örneğin, 3900x in render üstünlüğü içinde gecerli.Bugün ryzen 2600 sıfırı 900 lira civarı,ben muadil ve daha eski olan İ5 8400 e 700 liraya kadar alıcı bulabiliyorsam bütçe varsa her türlü 9900k alınır.
Halihazırda bulunan işlemcisi AMD olduğu için İntel'e geçmesi ekstra masraf cikartir. İşlemciyi K olarak alacağı için Z serisi anakart gerekiyor ki o da ekstra masraf. Bunun yerine 2060'ı satarsa 2070+ R7 3700X alınır.

Halihazırda bulunan işlemcisi AMD olduğu için İntel'e geçmesi ekstra masraf cikartir. İşlemciyi K olarak alacağı için Z serisi anakart gerekiyor ki o da ekstra masraf. Bunun yerine 2060'ı satarsa 2070+ R7 3700X alınır.
Konuyu açan arkadaş için geçerli değil tabi,ben sadece cevap verdiğim arkadaşın mesajı için yazdım.

Adama çıkışmışsın ama aynı tuhaflikta sen savunuyorsun,amd tartışmasız nasıl üstün oluyor?İntelin oyun üstünlüğü örneğin, 3900x in render üstünlüğü içinde gecerli.Bugün ryzen 5 2600, 900 lira civarı bulunuyor.Ben muadil ve daha eski olan İ5 8400 e 700 liraya kadar alıcı bulabiliyorsam, bütçe varsa her türlü 9900k alınır.
İntel kısmında sadece 9. nesilde 9900K iyi yapıldı performansına göre fiyatı en normal ürünüdür. Gerisi gereksiz pahalı, olması gereken fiyatında değil. İ5 9600K veya İ7 9700K alanlar sonradan pişman olacak. Olduklarında geç olacak. Gerçi onların parası bol, yeni ürünü satın alır geçerler. Anakart kısmında da İntel gereksiz pahalı.
Konuda bahsi geçen İntel işlemcilere tekrar bak kardeşim. Bahsedilen ürün İ7 8700K idi. Benim önerim 3700X veya 3800X idi. Çünkü yayın için en ideal ve anakart da değiştirmesine gerek kalmadan en az masraf böyle olurdu.
Sırf yazmış olmak için yazdın değil mi?
Böyle mantıklı bir şey söyleseydin helal olsun teknolojiden anlıyorsun derdim.

Son düzenleme:
İntel kısmında sadece 9. nesilde 9900K iyi yapıldı performansına göre fiyatı en normal ürünüdür. Gerisi gereksiz pahalı, olması gereken fiyatında değil. İ5 9600K veya İ7 9700K alanlar sonradan pişman olacak. Olduklarında geç olacak. Gerçi onların parası bol, yeni ürünü satın alır geçerler. Anakart kısmında da İntel gereksiz pahalı.
Konuda bahsi geçen İntel işlemcilere tekrar bak kardeşim. Bahsedilen ürün İ7 8700K idi.
Sırf yazmış olmak için yazdın değil mi?

Böyle mantıklı bir şey söyleseydin helal olsun teknolojiden anlıyorsun derdim.
Ben ne yazmış olmak için yazacağım kardeşim,senin ne yazdığından haberin yok.3900x le 9900k yı karşılaştırmışsın, bende cevap yazdım,ne 8700 k sı.Bu arada öbür arkadaşın yazdığı basit bir matematik hesabı çok teknoloji bilmeye gerek yok, fiyat performans konusunda desen üstün anlarım.Simdi tekrar sorayım, 3900x 9900k dan her açıdan nasıl üstün ,teknolojiden çok anlayan kardeşim ?

Geri
Yukarı