Çözüldü RTX 2060 R5 3500X oyunlarda tek çekirdek kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deli Azo

Kilopat
Daha fazla  
Bugün Windows 11 22H2 sürümü kurdum fakat kurdugumdan beri işlemcim oyunlarda sadece 1 çekirdeğini kullaniyor. Her şeyi yaptım BIOS sıfırlaması ve CMOS'a kadar fakat değişmedi. Ayni sürümde tekrar format attım fakat işe yaramadı. Sizce ne yapmaliyim?

Tüm Driver'lar, her şey güncel chipset driver'ına kadar.

Bu sürüme geçmeden önce bir sorun yoktu fakat 22H2 sürümünde bu hatayi almaya başladım. Sorun sadece oyunlarda oluyor.

@kino yardımcı olur musun? Ayni sorun Valorant'ta da devam ediyor.

1654885706029.png

Her oyuna girdiğimde farkli bir çekirdek kullaniliyor. Donanimsal değil yani sorunum. CPU-Z gibi programlarda test yapinca hepsi %100'e çikiyor çekirdeklerin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski sürüm Windows 11'e geçerek çözdüm sorunu.

Düzeltme ani takılmalar devam ediyor oyunda.
Windows 11 den kaynaklanan bir sorun
Windows 11 daha tam oturmadı, Kurumlar için LTSC / LTSB sürümleri çıkıp düzgün şekle girene kadar windows 10'da bekleyin. Windows 11 için LTSC / LTSB hangi sürümde çıkarsa, o sürümü yüklersiniz.

Windows 11 daha tam oturmadı, kurumlar için LTSC / LTSB sürümleri çıkıp düzgün şekle girene kadar Windows 10'da bekleyin. Windows 11 için LTSC / LTSB hangi sürümde çıkarsa, o sürümü yüklersiniz.

İlk Windows 11 sürümünde sıkıntı yoktu sizce ona mi geçsem geri?

Son düzenleyen: Moderatör:
@GÖKÇEN41

Peki bana düzgün bir ISO atabilir misin? Windows'un kendi sitesinden indirdiğimde aşırı yavaş iniyor.

Benim kendi kullanmak için diskime aldığım Windows 10 hafifletilmiş süper lite sürümü vereyim sana: WIN10.PRO.2009.SUPERLITE+COMPACT.X64.U2.GHOSTSPECTRE.(N).ISO

İncelemesini alttan görebilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski sürüm Windows 11'e geçerek çözdüm sorunu.

Düzeltme ani takılmalar devam ediyor oyunda.
Windows 11 den kaynaklanan bir sorun

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı