RTX 2060 Ryzen 7 2700 sistem LoL düşük FPS

AykutMoon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Resident Evil 2 remake, Forza Horizon gibi yüksek grafik oyunlarda tüm ayarlar en sonda olmasına rağmen 130'un üstünde FPS alıyorum.
RTX 2060 / Ryzen 7 2700 sistemim var ancak CS:GO ve LoL de çok düşük FPS'ler alıyorum. ( ekran kartı kullanımı %1 - 9 arasında gidiyor )
Bütün ayarları sıfırlamama rağmen hala çözemedim. Lütfen yardım edebilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar Resident Evil 2 remake, Forza Horizon gibi yüksek grafik oyunlarda tüm ayarlar en sonda olmasına rağmen 130'un üstünde FPS alıyorum.
RTX 2060 / Ryzen 7 2700 sistemim var ancak CS:GO ve LoL de çok düşük FPS'ler alıyorum. ( ekran kartı kullanımı %1 - 9 arasında gidiyor )
Bütün ayarları sıfırlamama rağmen hala çözemedim. Lütfen yardım edebilir misiniz?
Ben 1050 ile sizin aldığınız FPS'i alıyorum. Durum maalesef dediğiniz gibi. Ben de LoL'de bir türlü ekran kartını tam kapasiteyle kullanamıyorum. Bir yöntem geldi aklıma ama işe yarar mı orasını bilmiyorum.

NVİDİA Denetim Masası ayarlarından Maksimum Performansı Tercih Et'i açtınız mı?

CS:Go bozuk oyun olduğu için her sistemde şaçma sapan sorunlar çıkarabiliyor ama LoL'de öyle olması ilginç. Diğer değerler nasıl sistemde ekran kartı kullanımı hariç?

Ben 1050 ile sizin aldığınız FPS'i alıyorum. Durum maalesef dediğiniz gibi. Ben de LoL'de bir türlü ekran kartını tam kapasiteyle kullanamıyorum. Bir yöntem geldi aklıma ama işe yarar mı orasını bilmiyorum.

NVİDİA Denetim Masası ayarlarından Maksimum Performansı Tercih Et'i açtınız mı?
Evet maksimum performansı seçtim yinede düzelmedi .
CS:Go bozuk oyun olduğu için her sistemde şaçma sapan sorunlar çıkarabiliyor ama LoL'de öyle olması ilginç. Diğer değerler nasıl sistemde ekran kartı kullanımı hariç?
Cpu kullanımı da aslında düşük yani %20 civarı falan yani sorunu anlayamadım bir türlü oyun sanki arkada bekler gibi calışıyor tam ekrandan cıkıp tekrar tam ekran yaptım yinede halledemedim :D
Hocam lol ekran kartı kullanan bi oyun değil. En yüksek ayarlarda 1080P veya 2K kullanmak yüksek fps verecektir.
onuda denemedim ama düzelmedi artık bilgisayarı formatlayacağım ...
Evet sorunu çözdüm. :D
Belki bu sorunu yaşayan olur diye çözümünü ekliyorum.
Ben mining yaparken daha az enerji harcansın diye güç ayarları bölümünden tasarrufu açmıştım.
Performans moduna alınca LoL ve CS:GO'daki FPS değerleri normale döndü.

1623412734396.png

Geri
Yukarı