RTX 2060 satıp RX 5700 almaya değer mi?

Rx 480'den rtx 2060'a geçmiş biri olarak söylüyorum. Yazılım stabilite ve kalitesinde kesinlikle NVİDİA, gerek oyun içi kayıt olsun gerekse oyun stabilitesi kolay kolay AMD'ye dönmem.
Hocam aslında sistemi yenileme düşüncem yoktu ama son çıkan kartlar biraz aklımı çeliyor. Birkaç ay sonra 2060 Super ya da 5700 XT alabilirim. İkisi de aynı fiyatta ama 5700 XT 2070 Supere yakın bir kart.
Stabilite benim için çok önemli, kendi sistemimde uzun zamandır AMD kullanmıyorum, eskiden sürekli sorun çıkarıyordu. Hala o durumda mı? %15 daha fazla performans (2060 Super'e göre) için sence AMD'ye geçilir mi? Şu an 1070 kullanıyorum.

Bu arada soruya gelecek olursak çok saçma olur.

Pişman olmazsın ama gereksiz para harcamış olursun.

Arada uçuk kaçık fark yok. Eğer böyle bir şey yapacaksan RX 5700 yerine RX 5700 XT al ya da hali hazırdaki kartını birkaç sene daha kullanmaya devam et.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam aslında sistemi yenileme düşüncem yoktu ama son çıkan kartlar biraz aklımı çeliyor. Birkaç ay sonra 2060 Super ya da 5700 XT alabilirim. İkisi de aynı fiyatta ama 5700 XT 2070 Supere yakın bir kart.
Stabilite benim için çok önemli, kendi sistemimde uzun zamandır AMD kullanmıyorum, eskiden sürekli sorun çıkarıyordu. Hala o durumda mı? %15 daha fazla performans (2060 Super'e göre) için sence AMD'ye geçilir mi? Şu an 1070 kullanıyorum.

Bu arada soruya gelecek olursak çok saçma olur.

1070 varsa Türkiye standartlarında bilhassa yeni kart almanıza gerek yok. 1070 hala çok güçlü bir kart ha 2070 super derseniz farka değer ama 2060 için değmez bence 4000 TL vermeye.

1070 varsa Türkiye standartlarında bilhassa yeni kart almanıza gerek yok. 1070 hala çok güçlü bir kart ha 2070 super derseniz farka değer ama 2060 için değmez bence 4000 TL vermeye.
Türkiye şartlarında kesinlikle değmez hocam haklısın ama ben Almanya'dan almayı düşünüyorum, vergi iadesi ile birlikte 2060 Super 330 Euro 2070 Super 420 Euro'ya geliyor. Yani 1070 burada satıp üstüne 600-700 eklersem alabiliyorum.
Bir yandan da 30 serisini bekleyeyim diyorum bu nedenle kararsız kaldım,çünkü kart alırsam1080P oynadığım için işlemciyi de değiştirmem gerekecek.

Türkiye şartlarında kesinlikle değmez hocam haklısın ama ben Almanya'dan almayı düşünüyorum, vergi iadesi ile birlikte 2060 Super 330 Euro 2070 Super 420 Euro'ya geliyor. Yani 1070 burada satıp üstüne 600-700 eklersem alabiliyorum.
Bir yandan da 30 serisini bekleyeyim diyorum bu nedenle kararsız kaldım,çünkü kart alırsam1080P oynadığım için işlemciyi de değiştirmem gerekecek.

Dediğim gibi hocam isterseniz internetten benchmarklara bakıp kendiniz karşılaştırın ama 1070 kartı yeni çıkan oyunlarda dahil birçok oyunu rahatça 1080P ve 60FPS çalıştırabiliyor. Illa değiştiricem derseniz 2070 S yanına da Ryzen 3600x alabilirsiniz.

Birbirinin alternatifi neredeyse o iki kart zaten. Birini satıp diğerine geçmek hiç mantıklı değil bence. Birde üstüne ekstra para ekleyeceksen akıl alır gibi değil yani :). Daha 2-3 haftalık kart neden satılır hangi konuda geri kaldı veya seni tatmin etmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı