RTX 2060 sistem alınır mı?

Gereksiz olduğunu düşünüyorsan alma. Sana aldıran yok, konu sahibine tavsiyede bulundum. Kendin 6.300 TL'ye R5 2600 koydun, ben 6000 TL'ye R5 3600 koydum.

Sadece besliyor kafasıyla bakacaksan git R3 3100 al geç. 3600 ileriye dönük ve performansı yüksek bir işlemci. R5 2600'ün tek çekirdek performansı düşük, 3600 ile karşılaştırdığında arada bariz fark var. Bilerek konuşmuyorsun, sadece yeter kafasıyla bakıp sistem öneriyorsun.

847 TL'ye Dark marka kasa ve PSU koymuşsun, gelmişsin bana işlemci seçmeyi öğretmeye kalkışıyorsun, merak etme bilgim var ki öneri yapıyorum.

Gereksiz olduğunu düşünüyorsan alma. Sana aldıran yok, konu sahibine tavsiyede bulundum. Kendin 6.300 TL'ye R5 2600 koydun, ben 6000 TL'ye R5 3600 koydum.

Sadece besliyor kafasıyla bakacaksan git R3 3100 al geç. 3600 ileriye dönük ve performansı yüksek bir işlemci. R5 2600'ün tek çekirdek performansı düşük, 3600 ile karşılaştırdığında arada bariz fark var. Bilerek konuşmuyorsun, sadece yeter kafasıyla bakıp sistem öneriyorsun.

847 TL'ye Dark marka kasa ve PSU koymuşsun, gelmişsin bana işlemci seçmeyi öğretmeye kalkışıyorsun, merak etme bilgim var ki öneri yapıyorum.

Acaba neden o kasayı seçtim pardon değiştirebilirsin diye eklemeyi unutmuşum.
Kasa başka uygun fiyata stoklarda olmadığı için değişken.
Fiyat neden mi senin ki daha ucuz? Anakart olabilecek en ucuz anakartı seçmişsin böyle bir bütçede bu anakart kullanılmaz. Ve ekran kartları arasında 300 TL fark var.

Acaba neden o kasayı seçtim pardon değiştirebilirsin diye eklemeyi unutmuşum.
Kasa başka uygun fiyata stoklarda olmadığı için değişken.
Fiyat neden mi senin ki daha ucuz? Anakart olabilecek en ucuz anakartı seçmişsin böyle bir bütçede bu anakart kullanılmaz. Ve ekran kartları arasında 300 TL fark var.
S2H, 5K-6K bütçe arasında kullanılacak bir anakart. 3600 gibi işlemcilere 0.2 GHz OC imkanı bile sunacak kadar iyi bir anakart. S2H kötü diye bir algı var herkeste.

Bu bütçede bu anakart kullanılmaz mı? Olabilecek en ucuz anakart mı?

En ucuz anakartlar B450 değil, A320'ler. Bu bütçede bal gibi de kullanılır, senin piyasadan haberin yok. Adamın bütçesi 6.000 TL ve 6.000 TL'ye önerdim, 6.300 TL'ye değil. Bu bütçeye bu oluyor. Anakartı yükseltip işlemciyi kısmak mı yoksa yeterli bir B450 anakart alıp yüksek işlemci almak mı? Elbette yüksek işlemci. B450M S2H boş bir anakart değil. R5 işlemciler için yeterli seviyede. R5 2600 almaktansa R5 3600 alması çok daha mantıklı.

Senin olayın dediğim gibi beslesin yeter kafası. Ben de ileriye dönük olur, hem de çekirdek performansları daha yüksek olur daha verimli kullanır diyorum. Kimse 3600 varken 2600 tercih etmez. AMD 3. nesilde önceki nesillere göre kendisini fazlasıyla geliştirdi.

Madem anakart sana göre çöp, 6.000 TL'yi geçmeyecek şekilde ve bileşenler kaliteli olacak şekilde 1660 SUPER sistem topla. Bakalım yine B450 PRO 4 anakartı koyabilecek misin?

Kendin de R5 3600 almışsın, neden aldın? R5 2600X alsaydın o da beslerdi 2060 SUPER'i?

Anlaman gerekiyor, 6.000 TL artık yüksek bir bütçe değil. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Eskiden 10.000 liraya sistem konusu açılsa gülüp geçerdin hayal diye, şimdi 10.000 liraya dahi en üst seviye bileşen alınmıyor. Sadece ekran kartını alıyorsun. Sistemi dengelemek ve ileriye yönelik kurmak zorundasın.

Bu sistemi bir sitede toplamaya çalıştım ama biraz bütçeyi aşıyor daha yanına monitör alıcam :(
Ekran Görüntüsü (6).png

En ucuz anakartlar B450 değil, A320'ler. Bu bütçede bal gibi de kullanılır, senin piyasadan haberin yok. Adamın bütçesi 6.000 TL ve 6.000 TL'ye önerdim, 6.300 TL'ye değil. Bu bütçeye bu oluyor. Anakartı yükseltip işlemciyi kısmak mı yoksa yeterli bir B450 anakart alıp yüksek işlemci almak mı? Elbette yüksek işlemci. B450M S2H boş bir anakart değil. R5 işlemciler için yeterli seviyede. R5 2600 almaktansa R5 3600 alması çok daha mantıklı.

Senin olayın dediğim gibi beslesin yeter kafası. Ben de ileriye dönük olur, hem de çekirdek performansları daha yüksek olur daha verimli kullanır diyorum. Kimse 3600 varken 2600 tercih etmez. AMD 3. nesilde önceki nesillere göre kendisini fazlasıyla geliştirdi.

Madem anakart sana göre çöp, 6.000 TL'yi geçmeyecek şekilde ve bileşenler kaliteli olacak şekilde 1660 Super sistem topla. Bakalım yine B450 PRO 4 anakartı koyabilecek misin?

Önerdiğin anakartta 2 RAM slotu var farkında mısın? Ve sadece 1 M.2 SSD slotu var.

Madem anakart sana göre çöp, 6.000 TL'yi geçmeyecek şekilde ve bileşenler kaliteli olacak şekilde 1660 Super sistem topla. Bakalım yine B450 PRO 4 anakartı koyabilecek misin?

Tamam topluyorum. Tek sıkıntı site Sinerji'de aradığım anakartlar bitmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet farkındayım, sen de fiyatının farkında mısın? 1 tane M.2 slotu olması sanki bana var ya offf ne kadar büyük bir eksi ya, aman Allah'ım! Sanki her kullanıcı yan yana 150 tane M.2 SSD koyuyor. Çıldırtıyorsun adamı gece gece ya.

Anakartın fiyatı 500 lira ve sen 2 RAM slotu var farkında mısın diyorsun? Kaç bekliyorsun kaç? Ha kaç? 500 TL bu anakart. Adamın bütçesi 6.000 TL, 32 GB veya 64 GB RAM mi takacak? Avantaj sayılacak özellikleri dünyanın en büyük eksisiymiş gibi göstermeyi kes.

Şimdi ondan bundan kısıp sistem atacaksın, bakalım 240 GB SSD mi göreceğiz 8 GB RAM mi?

Koyduğun anakart orta seviye B450 anakartların bir tık üstünde, basit bir kullanıcının böyle bir anakarta ihtiyacı yok. Adam sistem toplamayı bilmiyor, çıkıp ekstrem O.C. mi yapacak? Hayır. Bütçesine göre en uygun ve performanslı sistem oluşturuyoruz burada, çıkıp hem bütçeyi aşarak sistem öneriyorsun hem kalitesiz kasa ve PSU kullanıyorsun hem de gelip laf yapıyorsun. Vallahi işim gücüm yok gece gece senin anlamsız mesajlarınla uğraşıyorum, çıldırttın ya.

6000 TL ediyor bak bakalım işlemci olarak tekrar Ryzen 5 2600 kullandım. Sırf sen "madem anakart sana göre çöp, 6.000 TL'yi geçmeyecek şekilde ve bileşenler kaliteli olacak şekilde 1660 Super sistem topla. Bakalım yine B450 PRO 4 anakartı koyabilecek misin?" Dediğin için anakartı böyle koydum hadi bakalım.
6000 TL ediyor bak bakalım işlemci olarak tekrar Ryzen 5 2600 kullandım. Sırf sen "madem anakart sana göre çöp, 6.000 TL'yi geçmeyecek şekilde ve bileşenler kaliteli olacak şekilde 1660 Super sistem topla. Bakalım yine B450 PRO 4 anakartı koyabilecek misin?" Dediğin için anakartı böyle koydum hadi bakalım.
Ekran kartını kullandım performansı gayet iyi sıcaklık değerleri de aynı şekilde

Geri
Yukarı