Çözüldü RTX 2060 sistem Forza Horizon 5 kaplamaları geç yükleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Ahmet0rhan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikli olarak iyi günler, 1 gündür oturmuş FH 5'i oynamaktayım. Her şey çok güzel sesler oynanış atmosfer şahsen FH4'e göre daha oturaklı olmuş. Ama maalesef oyunda kaplama problemi var. Çok değil 200-300 metre ilerideki tarla dağ ağaç bunların dokuları yaklaştıkça yükleniyor. İster istemez gözüme takılıyor. Grafik ayarları maalesef ki ekran kartım 6 GB VRAM'e sahip olduğu için 3-4 tane ekstreme olan ayarların birkaçı hariç her şey olabilecek en yüksek grafikte 2560x1080 çözünürlükte 60 FPS sabit bir şekilde oynuyorum. Lakin varıpta kaplama ve nesne kalitesi gibi ayarlar Low veya mediumda olsa bu durumu anlayacağım oradaki bütün ayarlar Ultra da hatta birkaç tanesi ise ekstreme de. Ne güzel keyifli keyifli sürüyorum kaptırmış gidiyorum bir bakıyorum dağlar tarlalar çamur gibi. Denedim kaplama kalitesi ekstreme ayardayken bu sorun yok ama Low'daki farkla Ultra'daki fark arasında neredeyse fark yok ama Ultra ile ekstreme arasında dağlar kadar fark var. Madem bu kadar fark edecek hiç Ultra medium high falan olmasaymış direkt Low ve ekstreme ayar olsaymış şahsen bu sorun düzelir mi düzelmez mi çözüm öneriniz var mı bilmiyorum ama bu şekilde ben rahatsız oluyorum anlaşılan tekrar Forza Horizon 4'e döneceğim. Bir bilginiz çözüm öneriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
  • Ryzen 7 3700X.
  • 32 GB 3600MHz.
  • RTX 2060 OC.
  • 500 GB M.2 SSD.
  • 2 TB HDD.
  • 750 Watt PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyunu HDD'ye kurmuşsunuz sanırım. SSD'ye kurun sorun çözülür muhtemelen.

Maalesef hocam oyun M.2 SSD'ye kurulu sorun bununla alakalı değildir, alalı daha 4 ay bile olmadı M.2 SSD'yi.

Öncelikli olarak iyi günler, 1 gündür oturmuş fh 5'i oynamaktayım. Her şey çok güzel sesler oynanış atmosfer şahsen FH4'e göre daha oturaklı olmuş. Ama maalesef oyunda kaplama problemi var. Çok değil 200-300 metre ilerideki tarla dağ ağaç bunların dokuları yaklaştıkça yükleniyor. İster istemez gözüme takılıyor. Grafik ayarları maalesef ki ekran kartım 6 GB VRAM'e sahip olduğu için 3-4 tane ekstreme olan ayarların birkaçı hariç her şey olabilecek en yüksek grafikte 2560x1080 çözünürlükte 60 FPS sabit bir şekilde oynuyorum. Lakin varıpta kaplama ve nesne kalitesi gibi ayarlar Low veya mediumda olsa bu durumu anlayacağım oradaki bütün ayarlar Ultra da hatta birkaç tanesi ise ekstreme de. Ne güzel keyifli keyifli sürüyorum kaptırmış gidiyorum bir bakıyorum dağlar tarlalar çamur gibi. Denedim kaplama kalitesi ekstreme ayardayken bu sorun yok ama Low'daki farkla Ultra'daki fark arasında neredeyse fark yok ama Ultra ile ekstreme arasında dağlar kadar fark var. Madem bu kadar fark edecek hiç Ultra medium high falan olmasaymış direkt Low ve ekstreme ayar olsaymış şahsen bu sorun düzelir mi düzelmez mi çözüm öneriniz var mı bilmiyorum ama bu şekilde ben rahatsız oluyorum anlaşılan tekrar Forza Horizon 4'e döneceğim. Bir bilginiz çözüm öneriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
  • Ryzen 7 3700X.
  • 32 GB 3600MHz.
  • RTX 2060 OC.
  • 500 GB M.2 SSD.
  • 2 TB HDD.
  • 750 Watt PSU.

Evet sorunu bugün itibarıyla çözdüm kaplama kalitesini ekstreme yapıp birkaç göze takılmayan ayarı yüksek diğerlerini ise Ultra ekstrem hibrit bir ayar yaptım ve kaplama sorunu ortadan kalktı V-Sync ile de sabit bir FPS alıyorum. Sorunu yaşayan olrusa özellikle RTX 2060'ta grafik ayarlarını paylaşabilirim, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Maalesef hocam oyun M.2 SSD'ye kurulu sorun bununla alakalı değildir, alalı daha 4 ay bile olmadı M.2 SSD'yi.

Evet sorunu bugün itibarıyla çözdüm kaplama kalitesini ekstreme yapıp birkaç göze takılmayan ayarı yüksek diğerlerini ise Ultra ekstrem hibrit bir ayar yaptım ve kaplama sorunu ortadan kalktı V-Sync ile de sabit bir FPS alıyorum. Sorunu yaşayan olrusa özellikle RTX 2060'ta grafik ayarlarını paylaşabilirim, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ayarları paylaşabilir misin hocam? Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Rx 5700 ekran kartı kullanıyorum tüm ayarlar ekstremdeyken aynı sorun bende de var. Kaldı ki Msi Afterburner ile kontrol ettiğimde 8 gb vramin 7 sini en fazla kullanıyor oyun. Oyun samsung M2 SSDde kurulu olmasına rağmen üstelik. 3080 gibi kartlarda bile bu sorunu yaşayanlar gördüm güncelleme bekleyeceğiz belli ki.

RX 5700 ekran kartı kullanıyorum tüm ayarlar ekstremdeyken aynı sorun bende de var. Kaldı ki MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde 8 GB VRAM'in 7'sini en fazla kullanıyor oyun. Oyun Samsung M.2 SSD'de kurulu olmasına rağmen üstelik. 3080 gibi kartlarda bile bu sorunu yaşayanlar gördüm güncelleme bekleyeceğiz belli ki.

Sorun bende çözüldü lakin çözülesiye kadar oyundan sıkıldım, şu an Extreme ayarda onuyorum, gram hata vermiyor, gayet akıcı şekilde oynatıyor ama işin kötü tarafı bunun oyun çıktıktan sonra düzeltilmesi. Yok mu bu Microsoft'un testerları? Dememişler mi bu oyunda texture hatası var diye?

biraz geç gördüm ama ayarları paylaşabilirmisiniz hocam

Geri
Yukarı