RTX 2060 sistem her oyunda takılma yapıyor

1000 TL'den fazla masrafa girecek yani durduk yere. Ayrıca hatalısın. Akım, yanlış giderse zaten yanar PSU (belki de bazı parçalarla birlikte). Formatlayınca çözülen de var. SSD'sinin sağlığına ve hızına bakalım ilk önce.

Bütçe nedir?
1000-1500 TL. Bu nasıl bi bakar mısınız?

Eki Görüntüle 1961486

Aynen öyle kesinlikle konu sahibi PSU belirtmeden '' PSU sıkıntılı '' ibaresini kullanmamış arkadaş..
Pardon, haklısınız. Önceden dedi gibi hatırladım. Adam direkt drop sorunlarını PSU'ya bağlıyor o zaman sanırım. Bilgi eksikliği işte. İronik.

PSU veya sistem bileşenleri zarar görür ama donma falan olmaz sürekli. CrystalDiskInfo'dan SSD bilgilerini atar mısın?
Buyrun

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    56,8 KB · Görüntüleme: 12
Bunu da yapar mısınız?
Bilip bilmeden konuşmayın.
PSU'yu bilmeden sallayan sensin. Teknik bilgi bilmeyen de sensin. Ne alakası var PSU ile donmanın? Veri, kaynak ver ve açıklamasını yap, bütün sözlerimi geri alayım.

Buyrun bunu da yaptım. Ek bi bilgi vereyim anakartımın desteklediği maksimum ram mhz'si 2600 ama benim bilgisayarımdaki ram'in hızı 3600. Ekran kartına veya işlemciye 2600 mhz yetersiz geldiği için drop yapıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Adsızz.png
    Adsızz.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 5
Bilgisayarım hemen hemen bütün oyunlarda drop saniyelik FPS düşüşleri yaşıyor. Ekran Kartı ve sürücüler güncel ne yapacağım bilmiyorum.
Acaba bilgisayar parçalarımda bir uyumsuzluk mu var?

Hocam SSD veya PSU gibi şeylerden olabilir tabii de, bana pek mantıklı gelmedi.

Oyunlarda sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi? Ani ve sürekli sıcaklık FPS droplara sebep olur. Kasanın hava akışında, soğutucunuzda veya termal macunda bir sorun olma ihtimalini çok daha yüksek görüyorum.

Hocam SSD veya PSU gibi şeylerden olabilir tabii de, bana pek mantıklı gelmedi.

Oyunlarda sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi? Ani ve sürekli sıcaklık FPS droplara sebep olur. Kasanın hava akışında, soğutucunuzda veya termal macunda bir sorun olma ihtimalini çok daha yüksek görüyorum.
Hayır etmedim önerebileceğiniz bir program var mı ? Kasanın hava akışı ve termal macuna da kefil değilim muhtemelen iyi durumda değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı