RTX 2060 sistem için PSU önerisi

Murat akın

Hectopat
Sistem:
ASUS Z390-P
Intel i7-9700K
ASUS RTX2060.
Corsair 32 GB RAM 3200MHz.
Samsung 500GB M.2 SSD.
WD 4TB HD.
Kasa olarak Game Booster GB-G3601b

Bu sistemim için yeni bir PSU alacağım. Hangi marka ve modeli alacağımı bilmiyorum. Belirli bir bütçem yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem:
ASUS Z390-P
Intel i7-9700K
ASUS RTX2060.
Corsair 32 GB RAM 3200MHz.
Samsung 500GB M.2 SSD.
WD 4TB HD.
Kasa olarak Game Booster GB-G3601b

Bu sistemim için yeni bir PSU alacağım. Hangi marka ve modeli alacağımı bilmiyorum. Belirli bir bütçem yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bütçe ne kadar ayırmayı düşündünüz?

RM850x kullanıyorum, full modüler olması dilediğim temada kablolama yapmana yarıyor. Gold 80+ sertifikalı gayet dayanıklı, verimli ve yüksek güç tüketiminde bile ses çıkartmıyor. Kendi sistemimde daha önce Cooler Master 700w kullanıyordum, RM850x'e geçtikten sonra ekran kartım 5 derece kadar daha soğuk çalışmaya başladı. O zamanlar R5 3600 işlemcim vardı daha verimli OC yapabiliyordum. İleriye dönük bir PSU olduğundan yeni ekran kartı almak istediğinde rahatlıkla besleyebilecek bir PSU.

Genel olarak PSU fiyatları hakkında pek bilgim ol aldığı için net bir bütçem yok. 2000-2500 TL civarı ayırabilirim daha yüksek bir öneri varsa ve iyiyse onu da düşünebilirim.
Bütçeniz yeterli ve çok fazla alternatif var ben bırakayım aşağıya siz karar verin.
Bunları bırakayım çok fazla alternatif var. Cooler master, FSP Hydro G Pro ve Adata XPG Core Reactor yabancı forumlarda çok övülüyordu ancak o kadar yükselmeye gerek var mı bilemiyorum. Size kalmış bir karar.

Geri
Yukarı