RTX 2060 sistem kilitlendi

Daha fazla  
Merhabalar. Ayda 1-2 defa mavi ekran hatası alıyordum fakat resetleyince normale dönüyordu bende önemsemiyordum pek. Bu sefer bilgisayar kitlendi resetledim ekran gitti ama bu sefer kasadaki bütün fanlar son hızda çalışmaya başladı ve görüntü gelmedi. Eklediğim fotoğraftaki gibi anakartın ışığı turuncu oldu. Sonra power veya reset tuşu hiçbiri işe yaramadı PSU'dan kasayı kapattım. Sonra normal bir şekilde açıldı fakat açılırken anakartın ışığı önce turuncu sonra kırmızı sonra beyaz oldu sonra normal bir şekilde start aldım. Bunun sebebi ve çözümü nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistem özelliklerim
RAM: 32 GB Crucial 4x8 Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz
ANAKART: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
EKRAN KARTI: MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6G 6 GB GDDR6 192Bit
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 2600
HDD: WD Blue 3, 5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
SSD: Toshiba TR200 240GB
M.2 SSD: Adata XPG SX8200 PRO 256 GB
KASA: Cougar TURRET V2 700W 80 Plus Gaming

WhatsApp Image 2021-04-08 at 16.21.49.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı forum sitelerinde, anakart ismin ve yanına "orange LED problem " yazarak, sende açıklamaları ve çözümleri görebilirsin.
Forumlardan anladığım kadarıyla çoklu RAM sorunu diye geçiyor. Anlayacağın soketteki RAM'lerden birinde ( pinlerini kontrol et temizle ) veya soketin birinde sıkıntı var diyorlar.
RAM'leri çıkarıp deneyerek sorunu bulabilirsin gibi duruyor. Kolay gelsin.

Yabancı forum sitelerinde, anakart ismin ve yanına "orange LED problem " yazarak, sende açıklamaları ve çözümleri görebilirsin.
Forumlardan anladığım kadarıyla çoklu RAM sorunu diye geçiyor. Anlayacağın soketteki RAM'lerden birinde ( pinlerini kontrol et temizle ) veya soketin birinde sıkıntı var diyorlar.
RAM'leri çıkarıp deneyerek sorunu bulabilirsin gibi duruyor. Kolay gelsin.

RAM'leri deneyerek bulamam çünkü ayda 1 falan yaşadığım durum

Yeni konular

Geri
Yukarı