RTX 2060 sistem kilitleniyor

Parlentqws2

Decapat
Bilgisayarımı henüz yeni aldım 2-3 ay oldu ve son 3 gündür böyle bir problemim var.
Önce açık olan sekmenin bir kısmı donuyor sonra sekmenin tamamı donuyor ardından mouse imlecimi masaüstünde herhangi bir bir şeye getirdiğimde o şey mavi oluyor ama açmaya çalıştığımda açılmıyor ardında en son olarak mouse imlecim donuyor bilgisayarımda virüs olmadığından %100 eminim bu sorun ne olabilir?

Ekran kartı: PNY GeForce RTX 2060 uprısıng Dual fan 12 GB GDDR6 192 bıt.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 16MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm.
Kasa: Vento VG04F 650W 80+ USB 3.0 temperlı ATX mıd-Tower RGB Gaming.
Anakart: Gigabyte B550M S2H AMD B550 soket AM4 DDR4 5100MHz (O.C.) M.2 anakart.
Depolama: Sılıcon Power 1TB UD70 M.2 NVMe PCI-e GEN3x4 3400-3000MB/S SSD.
RAM: Goodram 16 GB (8*2) ırdm X 3200MHz CL16 DDR4 kırmızı Single kıt.

Konu hakkında bilgisi olan yardım etsin yeni aldım bilgisayarı bir şey olsun istemiyorum.

Bilgisayarımı henüz yeni aldım 2-3 ay oldu ve son 3 gündür böyle bir problemim var.
Önce açık olan sekmenin bir kısmı donuyor sonra sekmenin tamamı donuyor ardından mouse imlecimi masaüstünde herhangi bir bir şeye getirdiğimde o şey mavi oluyor ama açmaya çalıştığımda açılmıyor ardında en son olarak mouse imlecim donuyor bilgisayarımda virüs olmadığından %100 eminim bu sorun ne olabilir?

Ekran kartı: PNY GeForce RTX 2060 uprısıng Dual fan 12 GB GDDR6 192 bıt.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 16MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm.
Kasa: Vento VG04F 650W 80+ USB 3.0 temperlı ATX mıd-Tower RGB Gaming.
Anakart: Gigabyte B550M S2H AMD B550 soket AM4 DDR4 5100MHz (O.C.) M.2 anakart.
Depolama: Sılıcon Power 1TB UD70 M.2 NVMe PCI-e GEN3x4 3400-3000MB/S SSD.
RAM: Goodram 16 GB (8*2) ırdm X 3200MHz CL16 DDR4 kırmızı Single kıt.

Konu hakkında bilgisi olan yardım etsin yeni aldım bilgisayarı bir şey olsun istemiyorum.
Bir cok sebebi olabilir bu durumun. Ancak muhtelen disk kaynakli bir problem. Format ile gecici olarak sorunu cozebilirsiniz. Disk saglina bakip duruma gore diski degistirebilirsiniz.

CrystalDiskInfo adlı yazılımı yükleyip SSD sağlınığınız kontrol eder misiniz?

%99 diyor dostum.

Birçok sebebi olabilir bu durumun. Ancak muhtelen disk kaynakli bir problem. Format ile gecici olarak sorunu cozebilirsiniz. Disk saglina bakip duruma gore diski degistirebilirsiniz.

Gayet sağlıklı gözüküyor programda.

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    49,3 KB · Görüntüleme: 23
Şu An'a kadar Chrome Opera GX ve Brawlhalla üzerinde yaşadım
GTA V veya RDR2 oynarken olmuyor.
O zaman diskte belli bolumde olan veriler sorunlu olabilir. Eger ram kaynakli olsan rdr2 de mutlaka bir yerde patlardi. Islemci ve ekran kartinda ise bu durum ya hep ya hictir. Calisir veya calismaz arasi olmaz. Anakart oyunlarda problem olusturmuyorsa sadece tarayici ozelinde ise sorun. Ya diskinizde bir bolum problemli. Yada bilgisayarin yazilimi ve suruculeri ile alakali bir problemi olabilir. Format atip test etmenizi oneririm.

O zaman diskte belli Bolu'mde olan veriler sorunlu olabilir. Eger RAM kaynakli olsan RDR2 de mutlaka bir yerde patlardi. Islemci ve ekran kartinda ise bu durum ya hep ya hictir. Calisir veya calismaz arasi olmaz. Anakart oyunlarda problem olusturmuyorsa sadece tarayici ozelinde ise sorun. Ya diskinizde bir bolum problemli. Ya da bilgisayarin yazilimi ve suruculeri ile alakali bir problemi olabilir. Format atip test etmenizi oneririm.

Kesin bir sebebi yok yani öyle mi?

Geri
Yukarı